Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Za prací do Kanady – zážitky Evy

Do Kanady jsem chtěla už dlouho, proto když jsem dostala příležitost, tak jsem do toho skočila. Dala jsem si  jen  nějaký čas na rozmyšlenou, protože jsem si byla jistá že  pojedu na dlouho, že na Vánoce nebudu s rodinou  a taky  že je ještě riziko Covidu. Ale od momentu kdy jsem se rozhodla šlo všechno hladce.

Vyřizování nebylo složité, sama bych to určitě zvládla, ale v Coolagent mi to rozhodně v mnohem velice usnadnili. Byli mi při ruce, když jsem cokoliv potřebovala. A o to šlo mít jakousi jistotu a podporu.

„Můj první dojem bylo nadšení, že jsem konečně za hranicemi a v tak krásné zemi.“


Měla jsem to velké štěstí, že jsem se dostala do Canadian Rocky Mountains s nádhernou, nedotčenou přírodou, horami a jezery. Dlouho jsem žila jen v hlavních městech a tak jsem se konečně těšila na přírodu. Kanadská divočina je nevyzpytatelný – v létě medvědi (všude doporučuji nosit Bear Spray) , divoké šelmy jako pumy, gepardi…. Miluju rána, kdy jdu ven a před domem jsou srnky a chodí si před náš dům na potravu, nebo se procházejí pres cestu.

„Mám velké štěstí, že jsem přijela mimo sezonu a mohla jsem si tak vybrat bydlení v krásném místě jen 4 minuty od práce.“

Mám vlastní pokoj v koupelnou a výhledem na hory. Jen kuchyni s obývacím pokojem mám společnou se spolubydlícími. Je skvělé, že mám soukromí, ale když chci společnost tak je vždycky někdo doma. Většina spolubydlících je z UK nebo z Kanady.

Jak vypadá můj pracovní den? Mé 8h směny jsou různé. Buď začínám v 7/10/12am nebo pak 1pm/3pm. Mě osobně to vyhovuje, nemam moc rada stereotyp, takže každý den je jiny, a pokaždé jiný tým.

„Všichni jsou super milí a moje supervisorka je snad nejlepší šéfová jakou jsem kdy měla. 🙂 Kanaďané jsou všeobecně moc milí, zdvořilí a veselí lidé.“

Je skvělé, že tady je porad co dělat. V zimě lyžování, brusleni a procházky zimní krajinou a v létě zase spoustu letních aktivit – na to se teprve těším. Zatím můj největší zážitek z  Kanady je světový pohár ve sjezdu na lyžích na Lake Louise, kde jsme mohli sledovat závod přímo v centru dění, viděli jsme i Ester Ledeckou.

„Kanada splnila nade vše mé očekávání, rozhodně to byla správná volba a těším se, co mi to ještě přinese.“

Není to pro každého, člověk je daleko od domova a i když jsem mluvila anglicky je to „culture shock „. Rozhodně doporučuji pracovní pobyt v Kanadě, odvážným a  pracovitým lidem, co chtějí poznat něco nového a milují přírodu.

Eva

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Mohlo by vás také zajímat

Za studiem a prací do Kanady – Klára se s námi podělila o první dojmy :-)

18 října, 2021 | Práce v Kanadě

Za studiem a prací do Kanady – Klára se s námi podělila o první dojmy :-)

PRÁCE A STUDIUM V KANADĚ V září 2021 odjela Klára na Work and study program do Toronta. Podělila se s námi o její zkušenost z pobytu 🙂 Klára studuje 2-letý obor Sales and Marketing v Torontu na škole ILAC. Připravili jsem si pro Kláru osm otázek, na které nám dala vyčerpávající odpovědi! 🙂 Jak studovat a pracovat v Kanadě? Studium za...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?