Střední škola ve Velké Británii / Anglie – Brockenhurst

Brockenhurst College je prestižní střední škola s více než stoletou tradicí. Škola je součástí klidného, menšího města Blockenhurst, které leží v národním parku New Forest. Celé okolí je oblíbeným výletním místem turistů i místních obyvatel a jedním z nejbezpečnějším míst v Anglii. Škola nabízí mnoho A level vzdělání a kurzů vyššího vzdělání. Studenti této školy se často dostávají na další prestižní univerzity díky vysoké kvalitě vzdělání na Brockenhurst College.

Studuj na střední škole v Anglii a získej kvalitní vzdělání – nyní je ten nejlepší čas!

Podmínky studia

 • věk 16-19 let
 • dobré studijní výsledky
 • dobrá znalost angličtiny
 • zájem o studium na střední škole v zahraničí

Škola poskytuje svým studentům širokou nabídku předmětů i volnočasových aktivit. Campus školy se rozkládá v pěší vzdálenosti od vlakového nádraží Brockenhurst, 15 min. vlakem od krásného přímořského města Bournemouth a 90 min. od Londýna a Oxfordu.

Učebny jsou vybaveny moderní technikou k výuce a areál školy má dokonce vlastní nahrávací a fotografické studio, divadlo, posilovnu nebo kavárnu.

Brockenhurst College je také skvělou volbou pro sportovně založené studenty – v rámci výuky si student může zvolit předměty jako např. rugby, golf, basketball aj.

Student si zvolí 3 akademické předměty + 2 volitelné (Enrichment classes). Zaměstnanci školy jsou studentům k dispozici a snaží se sestavit studijní plán, tak aby bylo studium pro studenta co nejpřínosnější. Výhodou také je, že na škole je k dispozici slovensky mluvící koordinátorka, která vždy ráda se vším pomůže.

Při pobytu déle než 6 měsíců je nutné zažádat o studentské vízum.

Možnost studia a výběru těchto předmětů:

angličtina, anglická literatura, kreativní psaní, biologie, chemie, geografie, vláda a politika, dějepis, právo, matematika, média, fotografie, fyzika, psychologie, sociologie, sport, kombinovaný kurz umění, vývoj ve světě, aj. Student si může vybrat až z 50 předmětů.

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat koordinátorku Šárku Kuchtovou na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 606 769 224.
Ráda Vám poradí a vše pomůže vyřídit.

Ubytování

Studenti jsou ubytování v hostitelských rodinách, které jsou pečlivě vybírány a pravidelně kontrolovány. Rodiny se nachází v oblasti mezi Brockenhurst a Bournemouth (cca 30-40 min. jízdy od kampusu školy). Student má k dispozici soukromý pokoj a může využívat zázemí rodiny, ve které bydlí. Rodina mu přes týden poskytuje polopenzi a plnou penzi o víkendech a volných dnech. Výhodou bydlení u hostitelské rodiny je možnost získat autentický pohled na britský život a zvyky a také neustále procvičovat angličtinu. Mnohé rodiny berou studenta i na výlety a začleňují ho do každodenního rodinného života.

Programový poplatek:

AUTUMN TERM (září – prosinec) – £8 000
WINTER TERM (září – únor) – £10 500
SPRING TERM (leden – Velikonoce) – £7 000
SPRING & SUMMER TERM (leden – červen) – £12 500

1 year –  £16 850

V ceně programu je zahrnuto:

 • registrace a studium na střední škole
 • Enrichment Programme
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava formou polopenze (plná penze o víkendu)
 • orientační program po příjezdu
 • podpora pověřeného školního personálu
 • studentská příručka a certifikát o absolvování pobytu
Pro bližší informace neváhejte kontaktovat koordinátorku Šárku Kuchtovou na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 606 769 224.
Ráda Vám poradí a vše pomůže vyřídit.