Veronika J. – pracovní pobyt v Irsku

Zdravím z rodinného hotelu v irském Adare. Pobyt zde je zatím naprosto super a já doufám, že to tak zůstane i dál.

Na CoolAgent jsem dostala doporučení od kamarádky a jsem opravdu ráda, že jsem je oslovila. Vyřizování pobytu proběhlo rychle a bez problémů a na jakýkoliv dotaz mi hned odpověděli.

Vždy jsem chtěla odjet do zahraničí, zkusit si jiný život, osamostatnit se, zlepšit se v angličtině a hlavně poznat novou kulturu. Irsko byla jasná volba, protože jsem tu již chvíli pobývala a trochu jsem věděla, jak to tu chodí. Vyřizování pobytu nijak složité nebylo. V případě nějakých nejasností mi paní Míša Svobodová vždy ochotně poradila. Vyřizování trvalo asi měsíc.

 „Z Irska mám opravdu skvělý dojem. Lidé jsou tu velice milí a není nic zvláštního, pokud si s Vámi začne povídat úplně cizí člověk.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatím jsem ubytovaná v pokoji na hotelu, takže si opravdu nemohu stěžovat. Pokoj je vybaven klasicky – skříň, postel, stůl. Mám tu dokonce i gauč se stolkem a televizi. Pokoje jsou krásné.

Jaký je můj typický, pracovní den? Nachystáme stoly (ráno na snídani, dopoledne začínáme prostírat na oběd), zajistíme, že je v restauraci pořádek. Mým hlavním úkolem je obsluha hostů – přijímání objednávek, uklízení stolů, atd.

Ve volném čase obvykle vyrážím ven poznat okolí. Vzhledem k tomu, že jsem zde jen krátce, byla jsem zatím jen v Adare. Je to velice krásné městečko. Určitě ale plánuji navštívit i další místa.

Lidé jsou velice milí, vždy ochotni pomoct. Typický Ir je slušný, milý a komunikativní.

„Troufám si říct, že pobyt moje očekávání předčil. Jsem opravdu nadšená.“

Všem, co váhají, bych program určitě doporučila. Je to skvělý způsob, jak se zlepšit v angličtině, poznat nové lidi a kulturu a něco si vydělat. Pokud nezůstanu v Irsku, tak o dalším pobytu v cizině určitě uvažuji.