Veronika – Cincinnati, Indiana, USA

Ahoj, jmenuji se Veronika a svůj ,,dream year” trávím ve státě Indiana.

Odlétala jsem 3. srpna z Vídně. Byl to zvláštní pocit po rozloučení se otočit a jít k letištní kontrole. V celém těle jsem měla zvláštní brnivý pocit, který mě hnal vpřed a moje hlava si začínala uvědomovat, že teď už jsem tu sama za sebe.

Cesta vůbec nebyla tak špatná, jak jsem si myslela, a to jsem letěla trasu Vídeň-Praha-Toronto a nakonec Cincinnati. Tam mě už čekala moje host rodina. Přivítali mě s transparentem a objali mě.

Mám dvě host sestry. S Matty bydlím v pokoji a chodím s ní do školy. Mackenzie navštěvuje collage ve vedlejším státu, takže se vídáme jen příležitostně.

První měsíc se nesl hlavně ve znamení kulturních šoků, a i když si teď myslím, že už jsem si zvykla, vždy mě něco nového překvapí. Každý den zažiju něco jiného a nového.

Škola, do které chodím, je malá. Navštěvuje ji přibližně jen 500 studentů a skoro všichni jsou tak trochu country lidi. Nejdříve jsem byla trochu zklamaná, byl to přesný opak toho, co jsem si někde hluboko uvnitř sebe přála. Beru to však tak, že všechno se děje z nějakého důvodu a toto ani z daleka není důvod k tomu, abych si to tu neužila. Jinak je to tu všechno opravdu tak jak to můžete vidět ve filmech. Podlouhlé skříňky, rušná jídelna, systém výuky, frajerští fotbalisti a přehnané drama mezi děvčaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyučování začalo už 9.8. a škola je opravdu jednoduchá. Hned jsem se přidala do cross country týmu. Po skončení sezóny jsme měli velký banket, což bylo naprosto úžasné. Jako zimní sport jsem si vybrala plavání a jsem více než nadšená! Určitě se i vy přidejte do nějakého týmu nebo klubu. Je to nejlepší způsob jak si najít nové kamarády a užijete si spoustu srandy. Buďte však připravení na to, že tréninky, zápasy a všechno kolem sportu se tu bere velmi vážně. Team spirit je tu fakt obrovský a členové týmu se navzájem hodně podporují a jsou si blízcí. Toto se mi na Americe velmi líbí a myslím, že nám to tady na Slovensku chybí.

V pátek si určitě užijete fotbalové zápasy, na které chodí celá škola a samozřejmě nechybějí roztleskávačky. Chození ven na jaké jsme my na Slovensku zvyklí tu není, ale nové příležitosti a zážitky to všechno vynahradí.

S host rodinou jsme už byli na pár výletech a každý z nich jsem si velmi užila, i když nejsem moc cestovatelský typ. Jeden z nejlepších výletů byla návštěva lunaparku King’s Island. Tam jsem byla s ostatními exchange studenty z naší školy. Horské dráhy, atrakce a strašidelné domy mě dostaly.

  

Jedna z mých rad je nebýt stydlivý a nečekat, že se s vámi lidi začnou bavit sami. Buďte to i vy, kdo začne konverzaci první nebo navrhněte společný program na víkend.

Jestli jste už rozhodnutí a čtete všechny články tak jako já před rokem, nebo stále ještě váháte, určitě jeďte! Je to úžasná zkušenost, na kterou nikdy nezapomenete! Já jsem vděčná Coolagentu a rodičům, že mi toto umožnili.

    

Pokud máte otázky nebo sa jen chcete dozvědět víc, klidně mi napište na facebook- Veronika Synáková nebo instagram-veronika.synakova.