Timea – Murfreesboro, Tennessee, USA

Školní rok 2015/2016 – Ahoj, jmenuji se Timea Machová a je mi 17 let. Momentálně studuji v Tennessee – Murfreesboro na Oakland High School jako žačka třetího ročníku (Junior v US).

Timea14Timea2Timea4

Před rokem v srpnu mi moji rodiče navrhli, jestli bych nechtěla jet na 1 rok do Ameriky. Byla jsem celkem překvapená z jejich návrhu, ale souhlasila jsem, protože jsem vždycky velmi chtěla Ameriku navštívit. Rodina si mě vybrala brzy, už v únoru mi z agentury zavolali, že si mě vybrali mladí manželé z TN. Ačkoliv moje host-family nebyla v požadované lokalitě, jakou jsem si určila, jejich nabídku jsem neodmítla. A udělala jsem dobře! Už na letišti mě přivítali s velkými úsměvy a pozitivní energií! Moji host-parents (Mahlia a Pat) nejsou vůbec jako moji rodiče, mám s nimi vztah jako se sourozenci, protože jsou oba dva celkem mladí. Vycházíme spolu opravdu skvěle. První týden s námi strávily i Mahliiny sestry, takže jsem měla o zábavu postaráno.

Timea1Timea5

Avšak musím říct, že první dva týdny jsem přežívala velmi těžko. Hodně mi chybělo Slovensko a chtěla jsem se i některé dny vrátit domů. Nechápala jsem, jak si můžu zvyknout na nové okolí a hlavně školu. Škola byla obrovský šok oproti našemu systému výuky. Můžu říct, že americký systém školství se mi vůbec nelíbí, ale mám tu hodně skvělých kamarádů, kteří mi zpříjemňují dny ve škole. Už první týden ve škole jsem byla pozvaná na Prom klukem, který je teď mým nejlepším kamarádem v US!

Jsem tu už 3 měsíce a mám tolik skvělých zážitků, že ani nevím, co zmínit jako první. Jedním z těch nejlepších zážitků, co mám, je asi americká svatba! Mahlia a Pat jsou fotografové a já s nimi mohu chodit na každou svatbu. Takže mám opravdu krásné zážitky ze svateb.

Mahlia a Pat mají rodinu ve 3 státech USA- Florida, Indiana a Ohio. V říjnu jsme byli přes podzimní prázdniny na Floridě u Mahliiných rodičů a sester. Celý týden jsme strávili v Disney Worldu a Universal Studios! Bylo to něco neskutečného. Brzy jedeme oslavit Thanksgiving opět na Floridu a na Vánoce pojedeme do Indiany! Můj skvělý kamarád mě také vzal s jeho rodinou na americký fotbal do Nashvillu, kterého asi bohužel nebudu fanoušek, ale atmosféra byla neskutečná!

Timea7Timea10Timea9Timea11

Můj Halloween v USA byl také plný zábavy, měli jsme Halloween party doma u jednoho kamaráda. Poprvé jsem viděla děti chodit na trick or treat v různých kostýmech.

Timea13Timea12

Mnoho zážitků je již za mnou, ale už mám další plány na každý měsíc, co tu budu! Takže se tu rozhodně nenudím.

A co se týká mojí angličtiny, nevěřila jsem, že se budu tak hodně zlepšovat každý měsíc. Proto vám můžu říct jen jedno. Nebojte se odjet pryč na tak dlouhou dobu, možná vám nejdřív bude chybět domov, ale věřte mi, jak se tu zabydlíte a najdete si kamarády, už se nebudete chtít vrátit zpátky. Děkuju COOLAGENT, že mi pomohli splnit si sen.