Terka K., program COOL Spain, léto 2015

Letošní léto jsem strávila v hotelu na Mallorce. A nemůžu si ho vynachválit. Majitel hotelu, ředitel i všichni zaměstnanci byli skvělí, moc milí, ochotní a veselí. Do Španělska jsem jela jen s minimální znalostí španělštiny a s nadějí, že anglicky se domluvím. Asi polovina personálu – navíc většina z těch, se kterými jsem pracovala – uměla jen španělsky (popřípadě francouzsky). Vedoucí hotelové jídelny, vedení hotelu i pracovníci na baru však anglicky uměli dostatečně. Právě vedoucí hotelové restaurace, ve které jsem pracovala dva měsíce jako servírka na snídaních, obědech a večeřích, si vzala za úkol, že mě španělsky naučí, a stejně tak mi pomáhali i všichni ostatní. S domluvou problém rozhodně nebyl.
Hotel stojí blízko hlavního města a jeho okolí je plné mladých lidí, takže i klubů, obchodů a zábavy. Dlouhá krásná pláž je většinou přeplněná, ale je paráda projít se podél pobřeží po cyklostezce a najít si soukromé místo ke koupání na útesech.
Jediný problém se ukázal s pracovním oblečením. V materiálech byla psaná bíla košile a černá sukně, což jsem si ještě v agentuře ověřovala mailem. Bílé košile a černé sukně mi ale nakonec zbytečně zabraly místo v kufru a na Mallorce jsem si musela nakoupit černé džíny a černá trička a košile (plus něco jsem taky dostala v hotelu). Hlavně ty dlouhé černé kalhoty se v létě skvěle shání. 😀 Škoda je, že stejný problém tam měli prý i loni a předloni. Agentura by si v hotelu opravdu měla více ověřit, co s sebou přijíždějící pracant potřebuje.
V jiných ohledech ale byla spolupráce s Cool Agent skvělá. Den před naplánovaným odjezdem jsem dostala horečky a Jarka mi hned zařídila letenku na nejbližší možný termín a zajistila změnu odletu. Telefonát do hotelu jsem si zařídila sama, ale ani tam s tím naštěstí nikdo neměl problém.
Práce na Mallorce byla nejlepší zkušeností mého života a hrozně moc mi toho dala. Nikdo se nemusí bát vyjet do zahraničí sám, protože ve Španělsku (i jinde na světě) jsou moc přátelští lidé a není nejmenší problém se seznámit a najít kamarády. Ať už mezi místními, hosty nebo jinými pracujícími. (Taky jsme tam potkala spoustu Čechů a Slováků. :)) Vycestovat do zahraničí za prací můžu každému jen doporučit.
Přeji krásný den 🙂
Tereza