Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Orange, Texas, USA

Takže celkově se tu mám fakt skvěle, vše jde bez nějakých větších problémů.

Cesty sem jsem se na začátku trochu obávala, přece jen jsem letěla úplně sama na jiný kontinent, ale nakonec jsem si to velmi užila. Na letišti mě vyzvedla moje host-family a odvezli mě domů. Pamatuju si, že první dny/týdny, co jsem tu byla, v jejich domě, v mojem novém pokoji, byly úplně zvláštní, moc jsem nevěděla, co se sebou. No ale teď téměř po 4 měsících, se tu už cítím jako doma, mám úžasnou host-family, která se fakt snaží mi vyjít vstříc, rozumíme si, hodně se společně nasmějeme… A už jsem si zvykla i na všechny věci, co dělají trochu jinak, stejně tak i na všechny ty rozdíly v tom, jak to tu funguje ve škole, v obchodech, v restauracích… všude. Nejprve to ale byl ten pravý kulturní šok. 😀

sara2 sara3

Škola je tu výrazně jednodušší než na Slovensku a ve většině předmětech bereme věci, co jsme doma už dávno probírali. Škola mi však zabere poměrně hodně času – každý den máme 8 (každý den stejných) hodin, což je nudnější jak u nás. Mám tu ale mnoho kamarádů, všichni jsou velmi milí a mají rádi exchange studenty (v mojí škole je nás 5).

Po škole mívám tréninky basketbalu, 3h každý den – sport se tu bere fakt vážně. Často míváme tréninky i během prázdnin nebo v šest ráno. Zápasy míváme tak jednou až dvakrát do týdne. Je to opravdu docela namáhavé, ale baví mě to. A být ve sportovním týmu v Americe – to je úplně něco jiného s tou jejich school spirit – to se musí zažít.

sara1 sara6

Bydlím v malém městě, což je někdy trošku omezující. Skoro nic tu není – žádné kino, obchoďáky apod… Nejezdí tu MHD a kvůli tomu, že tu nemůžu řídit, tak můj pohyb závisí na mé host-rodině. Samozřejmě jsou ochotní mě někam dovézt, když potřebuju, ale přece jen větší volnost by byla k nezaplacení.

Na druhou stranu s mojí host-rodinou hodně cestujeme do jiných států, což je úplně úžasné. Za 3 měsíce jsme stihli navštívit Mississippi, Louisianu, Californii, Washington DC a už plánujeme další výlet do Mexika.

Jediný menší problém, s kterým se tu setkávám poměrně často, je moje kreditka. Rodiče mi posílají kapesné na účet, což je můj jediný zdroj financí a v mnoha obchodech mi platba napoprvé neprojde. Občas se stane, že mi to nejde ani na pátý či šestý pokus.

sara4 sara5

Ale celkově tento pobyt hodnotím velmi pozitivně, jsem ráda, že tu jsem a že zažívám to, co zažívám. Opravdu to stojí za to. Všechny ty vzpomínky, zážitky… Je to tu úplně jiný svět, který je sranda objevovat.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?