Samuel – Middletown, New York, USA

Můj čas strávený v USA si užívám plnými doušky. Vážím si každé strávené sekundy za hranicemi. Od momentu mého příchodu jsou tu lidé velmi milí a já se jim to snažím oplácet 100% prací a úsměvem každý den. Vyzkoušel jsem různé sporty například americký fotbal nebo baseball. Poznal jsem zde hromadu nových lidí, našel si mnoho nových přátel a angličtina se mi zlepšuje rapidně každým dnem. Moje hostitelská rodina mi pomohla se velmi rychle adaptovat na nové prostředí. Jsou všichni velmi přátelští a podporují mě ať už v osobních záležitostech nebo veřejných. Nebojím se tvrdit, že Amerika je národ, kde je mnoho náboženství a kultur žijících pohromadě. Musím je ale pochválit, že rasovou diskriminaci tu zvládají perfektně. Řídí se pravidlem, že jsme si všichni rovni.

Přístup učitelů je tu velmi dobrý, na začátku školního roku mě všem ve třídě představili jako zahraničního studenta, což mi pomohlo se adaptovat.

Jsem hráčem amerického fotbalu, podařilo se mi rozhodnou jeden zápas v prodloužení, a protože jsem rozhodl zápas s 139-letou tradicí, stal jsem se i víc populární ve škole.

Návštěva NYC s mou hostitelskou rodinou byla nádherná, viděl jsem Times Square, Statue of Liberty a také ostatní moderní výškové budovy, které se nacházejí v NYC. V tě době, když jsme byli v NYC, měl prezident USA Trump meeting, takže jsem viděl také ozbrojené složky, vrtulníky a lodě.