Ondřej S.- pracovní pobyt Limassol, Kypr

Co mě vedlo vydat se na Kypr?
Zkrátka potřeboval jsem změnu. Měl jsem stabilní, dobře placenou práci ale i tak jsem cítil, že tomu chybí nějaký impuls.Bylo to už moc monotónní. Již v minulosti jsem v cizině pobýval a dalo mi to spoustu zkušeností do života a cítil jsem, že po všech těch covidových „odrhovačkách“ se chci uklidit někam,  kde budu mít tu potřebnou změnu.
Kypr se jevil na první (i druhý) pohled ideálně. Nikdy jsem tam nebyl a to mě lákalo ještě víc.

„Zjistil jsem si nějaké obecné info a za pár dní už jsem kontaktoval COOLAGENT.Tam mi vše ochotně vysvětlili a po celou dobu vyřizování si různých věcí (ÚP, pojišťovna,..) mi byli plně k dispozici.“

Absolvoval jsem telefonický pohovor s potenciálním zaměstnavatelem. Řešili jsme jak pracovní věci tak věci ohledně ubytování. Jakmile sme se dohodli,ještě ten den jsem bookoval letenku.
Vše i s výpovědí v bývalé práci trvalo cca měsíc. Odlétal jsem v polovině listopadu.
Velmi mi usnadnilo že po přistání v Phaposu už na mě čekalo domluvené a již zaplacené taxi což bylo super protože jsem přiletěl v 1hod ráno.

 „Co se týká života tady,sedí mi. Nějaký kulturní šok se nekonal, možná jen ten příjemný.“

Cyprioti jsou neskonale přátelští a hlavně ochotný. Doteď nemám jedinou špatnou zkušenost. Je to „kafíčkový“, pohodový národ, místní si prostě rádi posadí v kavárně u freda esspresa 🙂 S domluvou také není problém, každý zde mluví anglicky.
Co se týká práce, tak pro našince je poměrně nezvyk pracovat 6 dní v týdnu. Ze začátku jsem si trochu zvykal ale už s tím nemám problém. Pro mě osobně je třeba horší klasický „český “ třísmenný provoz což je pro lidský organismus neskutečnou zátěží.
Bydlím 10min pěšky od práce i od moře kde velice rád trávím každou volnou chvilku. Z hlediska lokality si nejde na nic stěžovat.Pracuji jako barman a baví mě to. Už jsem to kdysi dělal takže jsem se poměrně rychle adaptoval. Víkendy umí být náročné ale tak to v pohostinství a gastronomii chodí všude.

„Pokud můžu mluvit za sebe, jsem rád že jsem COOLAGENT kontaktoval a rozhodl se vydat vstříc novým zážitkům.“

Kypr je nádherný ostrov plný kontrastů, úžasné historie, krásné přírody a vstřícných lidí.
Ondřej

Chceš také poznat Kypr jako Ondřej?

Tak neváhej a kontaktuj nás ještě dnes!

 

Se vším ti ráda pomůže naše koordinátorka Míša Svobodová na emailu brno@coolagent.cz, nebo tel. čísle +420 724 124 368