Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Šárka

V druhé polovině března letošního roku mi na můj instagramový profil přišla zpráva o tom, že jsem zvítězila v soutěži pořádané agenturou Coolagent a internetovým obchodem Zoot. Ale výhra to nebyla ledajaká, po pěti měsících a čtyřech dnech jsem stála uprostřed odletové haly na letišti Václava Havla a třásla se strachem a vzrušením ze svého prvního letu.

Byl to můj první let vůbec, o samotě, s přestupem a rovnou přes celý oceán. Díky agentuře Coolagent jsem ale byla mnohem klidnější, měla jsem zařízenou veškerou potřebnou dokumentaci a také transfer z letiště přímo k rodině, u které jsem byla ubytovaná. Let byl naprosto skvělý, polovinu jsem prospala a druhou strávila zhlížením filmů a jedením všemožných dobrot a jídel, které nám byly servírovány.

Po výstupu na letišti JFK v New Yorku jsem zažila první nepříjemnou chvilku, kdy jsem nemohla najít nikoho, kdo by na mne v příletové hale čekal. Naštěstí na mě ale nikdo nezapomněl a jak se za chvíli ukázalo, má hostující rodina měla jen několik minut zpoždění kvůli newyorské dopravní špičce. Na tuhle rodinu se ale vyplatilo počkat. Nikdy jsem nedoufala, že by pobyt v cizím prostředí a s cizími lidmi mohl být tak příjemný a přirozený. Všechny moje negativní představy se rozplynuly ve chvíli, kdy jsem poprvé uviděla malou velmi elegantně oblečenou paní, která mávala cedulí s mým jménem. Měla silný španělský přízvuk a přirozený úsměv. Hned druhý den mě vzala projet trasu hromadnou dopravou přímo až ke škole. Během dalších 14ti dnů jsem s ní podnikla několik večerních procházek a návštěv obchodů, které se vyskytovaly v okolí místa, kde jsem bydlela, v Queensu.

Ve všedních dnech jsem navštěvovala kurzy angličtiny v centru nejznámější části New Yorku, Manhattanu, a to přímo na proslulé Brodwayi. Výuka probíhala od devíti do dvanácti hodin s patnácti minutovou přestávkou. Během té doby se u nás vystřídali dva velmi sympatičtí učitelé (učitel a učitelka), kteří s námi nejen projížděli učebnice jako v každé jiné škole, ale připravovali pro nás i zábavné hry, snažili se nám trochu více přiblížit americký životní styl a doporučovali nám různá místa k navštívení.

Ve škole jsem se seznámila i s mnoha dalšími lidmi. Byli to především studenti, co se chtěli stejně jako já zdokonalit ve své angličtině a vybrali si k tomu právě město, které nikdy nespí. Poznala jsem tu stejně starou slečnu z Brazílie, která po prvních dnech pobytu prohlásila, že z New Yorku už nikdy neodjede, dívku z Polska, která měla v plánu studium na VŠ v Anglii, ale rozhodla se to díky Brexitu na čas odložil, New York jí učaroval stejně jako té první. Od jiné slečny jsem se dozvěděla, jak to mají s povinnou vojenskou službou pro dívky v Izraeli a od chlapce z Itálie o podobném přístupu k soukromým vysokým školám jako je u nás.

Většinu ze 14ti dnů pobytu jsem strávila na Manhattanu návštěvou nejznámějších galerií umění a turistických atrakcí jako je Times Square a Empire State Building. Mým nejoblíbenějším místem se ale nestalo žádné ze zmíněných míst, ale pobřeží nazývané Coney Island. Několik kilometrů dlouhá písečná pláž, moře, lunapark a ta nejlepší zmrzlina, kterou vám v New Yorku prodají. Svůj pobyt jsem zakončila velkými nákupy oblečení, které v Americe opravdu seženete za poloviční cenu.

Ještě jednou bych chtěla moc poděkovat agentuře Coolagent za příležitost být na chvíli v americkém centru dění, navštívit nejznámější newyorské památky, poznat lidi z různých koutů světa a hlavně získat vzpomínky, které mi zůstanou už navždy.

img_20160825_201100 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?