Mirek, program COOL Hospitality, léto 2016

Zdravím z Cardiffu 🙂

Jsem zhruba v polovině mého pobytu tady a musím říct, že jsem velmi spokojený. Hodiny zařizování se mi nakonec vyplatily s pomocnou rukou paní Jarky, které tímto moc děkuji za trpělivost 🙂

S dopravou sem jsem neměl téměř žádný problém, z prvního letu letadlem jsem si odnesl plno dojmů. Na vše jsem si dal časovou rezervu, kdyby se něco zvrtlo a udělal jsem dobře. Lidé jsou tu moc milí a ochotní pomoci v nouzi. Hned během cesty jsem si našel velšskou kamarádku, která bydlí kousek ode mě, tak plánujeme nějaký menší výlet, až budu mít volno.

Na ubytování si nemůžu stěžovat, pokoj mám sám pro sebe (to jsem ani nečekal) s pěkným výhledem… jen ty schody to trochu kazí :D. Složitější je to s jídlem, které si většinou musím připravovat sám a pro mě jako pro nekuchaře to není úplně jednoduché.

Začátky v práci byly těžké, jak to tak bývá… trvalo pár dní, než jsem si zvykl na jejich rutinu a přestal zapomínat jednotlivé úkoly. Práce sama o sobě je náročnější než jsem čekal, ale dá se to zvládnout a spánkový deficit doháním ve dnech volna, kdy si přispím.

Musím říct, že mě překvapila spousta věcí, jednak to byl milý přístup místních obyvatel a pak pestrost, co se týče ostatních zaměstnanců , kteří pocházejí z takových zemí, jako jsou Rumunsko, Itálie, Španělsko, Polsko nebo Egypt.

Získal jsem zde určitě spoustu zkušeností, je to poprvé, co jsem se rozhodl na tak dlouhou dobu odloučit od rodiny úplně sám. Připadám si mnohem víc samostatnější než předtím a slovo rodina pro mě má teď úplně jiný význam. Také jsem se dozvěděl něco o sobě a to je podle mě to nejdůležitější. Těším se, až budu moct obejmout své příbuzné a přátele, a povyprávět jim své zážitky z Walesu.

Těm, co se rozhodují, zda vyjet do zahraničí za prací bych poradil to, ať zváží všechna pro a proti. Promyslete si, proč takový krok chcete vlastně udělat…a když už do toho skočíte, zachovejte chladnou hlavu, buďte otevření novým věcem, vydržte a hlavně mějte vždy úsměv na tváři 🙂 Hodně štěstí !

S pozdravem Mirek 🙂

IMG_5328 IMG_5768