Michaela – Au Pair USA

Ohlasů našich Au Pair z USA není nikdy dost, co myslíte?
Baví vás?😍 Nás totiž moc! Dnes se podíváme na ohlas od Míši ✨

„Uvědomila jsem si svoje priority v životě, jsem ve spoustě věcech jistější a víc si vážím toho, co mám okolo sebe a doma.“

🇺🇸 Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?
Navštívit USA byl jeden z mých snů už několik let, vždycky jsem chtěla vidět všechna ta místa, která jsem znala z filmů na vlastní oči, navštívit národní parky, metropole, poznat nové lidi a jejich mentalitu a zkusit si na nějaký čas život v cizí zemi. 😌 Četla jsem blogy několika českých holek, které již v USA byly jako au pairs a s přesvědčením, že si dobře uvědomuju všechna pozitiva a negativa si vše chtěla zažít na vlastní kůži. Během posledního roku studia na vysoké škole jsem si tak podala přihlášku a dala si pobyt jako „odměnu“ za státnice.
🇺🇸 Jaký je Vás dojem z dané země?
To podle mě nejde jednoznačně popsat a hodně záleží na oblasti. USA je krásná, rozmanitá, země a tak jak je každý stát něčím jiný a specifický, to samé se dá říct i o lidech. Prvních pár měsíců jsem strávila v Californii, kde jsou nádherné pláže a západy slunce, či místa na hikování. ⛰ Pamatuju si, že jsem byla ze začátku unešená ze všech těch luxusních sídel, která jsme měli v naší čtvrti.

„Největší zážitek je určitě koncert Christiny Aguilery v Hollywood Bowl!“

Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že jsem bydlela u Los Angeles tam také život vyjde poměrně draze. Několikrát jsem se bavila s místními, kteří si stěžovali na vysoké náklady na bydlení a i ceny za jednopokojový byt tam jsou extrémně vysoké.
Strávila jsem taky nějaký čas v Coloradu, což je stát s dechberoucí přírodou, spoustou národních parků, přírodních památek a ráj pro všechny outdoorový nadšence. Je tam velké množství tras na hikování, cyklistických stezek, lyžařských středisek a většina dní v roce je slunečných. 🌞 Co se týče lidí, jsou přátelští, aktivní v jakémkoliv věku a kdo tam nehikuje, jako by nebyl.
Momentálně se nacházím v Texasu, kde jsem sice chvilku, ale rozhodně můžu říct, že věta „Everything is bigger in Texas“ tu rozhodně platí. Zároveň jsem si stihla všimnout, že lidi jsou tu milí a uvolnění, není výjimkou, že vám v obchodě pochválí oblečení (ať už máte na sobě cokoliv), omluví se, když do nich omylem strčíte nebo strávíte několik minut na křižovatce, protože si navzájem dávají přednost a nikdo nechce vyjet jako první.

„Poznala jsem navíc skvělý lidi z celého světa a našla druhý domov.“

Jaký je největší zážitek z pobytu?
Největší zážitek je určitě koncert Christiny Aguilery v Hollywood Bowl! Nejen, že ti co mě znají ví, že ji mám ráda už od malička, ale když jsem tam stála a uvědomila jsem si, že jsem na jejím koncertu v Hollywoodu, bylo to nepopsatelný. Zároveň ráda vzpomínám na čtyřdenní hikovací výlet s dalšími dvěmi Češkami. Celé jsme to pojaly hodně lowcost, kempy byly plné, takže jsme spaly v autě na parkovištích, ale ty výhledy, koupání se pod vodopádem nebo v horském jezeře byly k nezaplacení!
Michaela