Matuš – Concordia, Kansas, USA

Školní rok 2015/2016 – Ahoj všichni!

Jmenuji se Matuš a tento rok jsem se i já rozhodl zúčastnit jedinečného roku v U.S.

Poprvé, když jsem o této možnosti slyšel, tak mě to hned velmi zaujalo. Celý jeden rok v zahraničí, na nové škole, s úplně novými lidmi. No musím říct, že to chtělo více než jeden den na rozmyšlenou.

Matus2Matus1

Ale dnes, když sedím v křesle v domě své hostitelské rodiny, nelitujem toho, jak jsem se rozhodl. Právě teď trávím celý jeden školní rok v U.S. na střední škole. Naše škola má přibližně 500 studentů a nabízí velké množství příležitostí pro rozvoj vaší osobnosti.

Já osobně věnuji nejvíce času  FCCLA – Family, Career and Community Leaders of America (http://www.fcclainc.org/), FBLA – Future Business Leaders of America (https://www.fbla-pbl.org/) a americkému fotbalu. Každému z vás rozhodně doporučuji vyzkoušet aspoň jednou v životě americký fotbal. Co určitě nemůžu zapomenout zmínit je kvalita a způsob výuky na amerických High Schools.

Matus3

Z mého osobního pohledu je americký způsob výuky mnohonásobně efektivnější než ten náš klasický na Slovensku. Mnoho z vás si možná říká proč. Odpověď je taková, že američtí učitelé kladou důraz na přijetí vyučovaného materiálu všemi lidskými smysly. Až vám někdo bude tvrdit, že škola v Americe je lehká, nevěřte mu. Po třech měsících strávených v U.S. vám mohu říct, že předměty tady jsou stejně těžké, některé jsou dokonce těžší a náročnější než ty, které máme my na Slovensku.

Co se týče mého doporučení, všem svým kamarádům bych rozhodně podobný program doporučil.