Martina, škola ZONI, Miami Beach, zima 2015

Dobrý den,

konečně se dostávám k tomu, abych Vám napsala.
Je tu krásně, užívám si to tu.
Výuku mám vždy odpoledne od jedné do čtyř. Se školou jsem spokojená. Líbí se mi systém výuky angličtiny. Děláme jak gramatiku tak i konverzujeme, nebo skupinové úkoly – v podstatě musíme pořád mluvit anglicky, protože jinak to ani nejde 🙂 Ve třídě mám převážně jihoameričany (a vůbec tady v Miami jich je hodně), kteří se velice mezi sebou často baví španělsky, což je škoda, ale asi kdyby tu byli samí češi tak se budeme taky bavit česky, takže to chápu:). Takže i po škole většinu času tráví společně, takže se dá říci, že „kamarády“ mimo školu a po škole nemám. Ve škole jsem potkala jednu češku – aupairku ve francouzské rodině. Na ubytování bydlím s francouzskou, která je moc milá, ale přijela až teprve teď o víkendu, do té doby jsem byla na pokoji sama, což má samozřejmě své výhody a nevýhody..
Volný čas trávím na pláži, couráním po obchodech nebo procházkami po okolí. O víkendech podnikám výlety po okolí. Minulý týden jsem se jela podívat do Miami downtown, a tento víkend jsem byla v Everglades a v Miami Seaaquarium, jsem plná zážitků, až tak se mi tam líbilo.
Snažím se to tu užívat  plnými doušky, i když musím říct, že první týden byl dost pro mě špatný než jsem se rozkoukala a zvykla si na místní styl života, např. jako to, že to tu není tak uspěchaný jako v Praze, každý je milý a hned by se bavil – třeba i jen zdvořilostní fráze „how are you?“ – vím, že to říkají běžně, jenže než jsem si na to zvykla, tak mě to vyvádělo z míry :D, a nebo že MHD prostě nejezdí včas, kam se hrabe ČD, tady to je stokrát horší!
Posílám pár fotek sluníčka, oceánu a zážitků.
Brzy naviděnou v ČR.
Martina
Mikova_ohlas  Mikova_ohlas2