Markéta K.- program COOL Hospitality (leden 2019)

V lednu 2019 jsem vycestovala za prací do Anglie. Nebyla to moje první zahraniční zkušenost, před tím jsem dvě sezony pracovala na Kypru. I tak to ale byla velká změna a bylo to úplně jiné. Na Kypru jsem pracovala jako servírka v hotelu, a tak jsem tuto zkušenost využila i v Anglii.

Pracovala jsem vždy ráno přes snídaně a večer přes večeře, většinou s jedním a půl dnem volna týdně. Ubytování jsem měla přímo v hotelu, kde jsem měla vlastní pokoj. Když jsem šla do práce, stačilo mi tak jenom seběhnout shody dolů do restaurace. Měli jsme tam i zajištěné jídlo. Založila jsem si britský účet, na který mi chodila výplata každý týden. Dále jsem si musela založit NIN (číslo pojištění), ale ani s jedním z toho jsem neměla žádný problém.

Žila jsem v krásném malém městě Whitby, u moře, na severu v Yorkshire. Strávila jsem tam sedm měsíců. Ve dnech volna jsem dělala různé výlety po okolí, a tak jsem poznala kus Anglie i Skotska. Jsem ráda, že jsem měla možnost vidět i něco jiného než Londýn. Yorkshire je kouzelné místo s krásnou přírodou a moc milými lidmi. Nasbírala jsem spoustu zážitků a vzpomínek. Poznala jsem nové lidi, a v práci jsem se dokonce seznámila se svým britským přítelem.

Momentálně spolu pracujeme v Lake District, další krásné oblasti na severu Anglie. Využíváme naše zkušenosti a opět pracujeme v hotelu.

S agenturou Coolagent bylo všechno bez problémů, vše zařídili a ochotně odpovídali na moje otázky. Vycestovat s agenturou je velmi pohodlné, hlavně do začátku, a pokud jedete do země, kterou neznáte. Hodně to pomůže. Podobnou zkušenost můžu rozhodně každému doporučit. Cestování obohacuje a dá člověku do života hodně.

Jak vidíte na fotkách, i v Anglii se dají zažít krásné slunečné dny.

Markéta