Lucie, program COOL ŘECKO, léto 2014

Dobrý den, chtěla bych Vám napsat, jak se mi líbil můj letní pobyt, který mi Vaše agentura zprostředkovala.

Po rozchodu s přítelem jsem se rozhodla “změnit vzduch“. Začala jsem tedy vyhledávat agentury, které zprostředkovávají letní pobyty v zahraničí, a jako nejlepší volba se mi jevila Vaše agentura. Pak šlo vše velice rychle, dohodly jsme s kamarádkami, že pojedeme do Řecka, navšívily jsme Vaši agenturu, a 21. června už jsme seděli v letadle, směr Kréta, a před námi byla vidina krásného čtvrt roku u moře.
Pracovaly jsme v krásné, malé vesničce jménem Sissi, kde jsme brzy znaly nejlevnější obchody, bary, i kde mají nejlepší gyros. Práce byla skvělá. Pracovaly jsme na dvě směny, vždy čtyři hodiny. Já jsem pracovala od 12 do 16 ve Snack baru u bazénu, kde jsem pracovala s úžasnou starší paní – Katharinou, která uměla výborně německy, a myslím si, že to byla nejlepší spolupracovnice, jakou jsem mohla dostat. Vždycky mi se vším pomohla, nikdy se nezlobila, když jsem něco spletla, nebo když jsem rozbila třeba skleničku.
Potom jsem měla dvě hodiny volno, které jsem využila buď na oběd a na rychlé zaplavání v moři, nebo na spánek.
Od 18 do 22 jsem pracovala v restauraci, kde byl můj úkol doplňovat bufet. První dny to bylo hrozné, hlavně ta večerní část, a několikrát jsem si v duchu řekla ‚OMG, I want to go home‘ .. Ale vydržela jsem, ani jedna z nás to nevzdala. Byly to úžasné tři měsíce, poznaly jsme tam úžasné lidi, díky kterým jsme poznaly nejen vesničku Sissi, ale například vedlejší Málii, která je typická pro svůj noční ruch, nebo Herssonisos, kde byla úžasná Starbeach – párty na pláži.
Co se týče ubytování – my jsme čekaly sklep, kde bude téct voda a polezou tam myši, takže komůrka s oknem, i když velice tmavá a malá, byla nad naše očekávání. Bydlely jsme vedle prádelny, takže kolem sedmé hodiny nás budily pokojské a údržbáři, ale byly to nejhezčí tři měsíce mého života. Moc ráda bych se do Sissi a do hotelu Maritimo příští léto vrátila, a zase viděla vše, co jsme tam na konci září opustily.
Chtěla bych Vám moc poděkovat za tuto příležitost poznat život v jiném státě, vidět, jak si Řekové vydělávají přes léto,za to všechno co jsem měla šanci vidět a zažít.
Děkuji Vám moc
s pozdravem
Lucie