Linda – Wilson, Kansas, USA

Školní rok 2015/2016 – Už to tak vypadá, že strávit rok v Americe bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. I když jsem tu zatím jen pár měsíců, poznala jsem tu mnoho úžasných lidí a našla si mnoho přátel. Ze začátku to bylo těžké, nové prostředí, lidi, jazyk. Chvilku to trvalo, než jsem si zvykla na americký akcent a začala jsem lidem rozumět, co říkají. Hlavně ve škole na hodinách to bylo těžké, i když mi učitelé říkali, že když nebudu rozumět, tak se mám přihlásit, ale nemohla jsem se hlásit po každém pátém slově.

Linda1Linda2

Škola je stejná jako ty, které můžete vidět v amerických filmech – skříňky na chodbách, velká jídelna s kulatými stoly, samostatné lavice, fotbalisti, roztleskávačky, školní duch..  Moje první školní akce byl Homecoming. Po pátečním zápase, na kterém se zvolil král a královna, jsme měli ve škole párty, kterou jsme si pořádně užili.

Halloween jsem strávila spolu s ostatními výměnnými studenty. I když jsme byli jediní v našem věku, kdo měl kostýmy, spolu s našimi mladšími americkými sourozenci jsme chodili po domech a u každých dveří křičeli „Trick or treat“.

Linda3Linda4

Naše agentura se o nás všechny stará a snaží se nám jednou za čas připravit program. V září jsme se my všichni výměnní studenti z okolí spolu s našimi novými rodinami sešli a každý přinesl typické jídlo pro svojí zem. V nejbližší době máme naplánované další setkání, kde bychom měli říct něco o zemi, z které pocházíme a o Vánočních prázdninách máme jet společně lyžovat.

I když jsem na začátku byla vyděšená, že jedu někam do malého města v Kansase, teď bych už za nic neměnila. Je to malé městečko, kde se všichni znají, ale lidé jsou tu velmi milí a jsou vždy ochotní pomoci. Myslím si, že každý, kdo přemýšlí, že by strávil rok v zahraničí, by do toho určitě měl jít, je to opravdu velká zkušenost do života.