Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Westphalia, Kansas, USA

Semestr leden – červen 2017 – Cesta do USA začala velmi brzy, už koncem prosince jsem cestovala. Cestovala jsem z Vídně do Mnichova, z Mnichova do Washingtonu a potom do Kansas City, kde si mě rodina vyzvedla. Cesta byla super, bez komplikací. Moje 2 hostitelské sestry (14 a 15) a hostitelská mamka mě přivítaly s plakátem na letišti. Velmi mě to potěšilo, když jsem ten plakát uviděla. Ten pocit, když jsem viděla svou hostitelskou rodinu naživo, se nedá popsat. Hned jsem si s nimi rozuměla. Potom jsme musely ješte cestovat asi jednu hodinu do vesničky, ve které má hostitelská rodina bydlí.

 

Doma mě ještě přivítali moji tři mladší hostitelští bratři (5,10,11) a hostitelský otec. Žijeme na farmě v malé vesničce, kde bydlí asi 150 obyvatel. I když jsem si nejdříve myslela, že farmářský život není nic pro mě, tak jsem si na to velmi rychle zvykla a dokonce mě to začalo i bavit. Máme tu sice jen slepice, 2 psy, kočky a kachnu, ale jinak rodina vlastní ještě mnoho orné půdy a pastvin, kde pěstují sóju a pšenici. Mají tu i svoje maličké jezírko, ve kterém se v létě koupou.

První dny jsme navštěvovali příbuzné mé hostitelské rodiny. Všichni na mě byli velmi milí a ptali se mě na otázky ohledně života v Evropě. V Americe jsem prožila i Nový rok. Měli jsme u nás doma party, kde se sešlo asi 15 rodinných příslušníků a hráli jsme společenské hry. Je to hodně velká rodina. Zažila jsem s nimi mnoho legrace. Škola je v malém městě Garnett. Moje hostitelská sestra se mnou chodí do školy, takže mi mohla všechno ukázat a já se tam aspoň necítila sama. Ona už má řidičák, takže společně jezdíme do školy autem. Cesta nám trvá asi 20 minut. Škola je velmi malá, skoro každý se tu s každým zná, takže je to jak jedna velká rodina. Díky tomu už za pár dní mnoho lidí vědělo, že na škole mají studenta z Evropy. Škola je super, lidé tu jsou velmi milí a učivo je pro mě lehko zvládnutelné. Musím říct, že jsem velmi ráda, že škola není moc velká.

 

Chodila jsem 2 měsíce na basketbal, ale bohužel už skončila sezóna, takže teď chodím na atletiku. Máme každý den 2-3 hodiny trénink, takže chodím domů docela pozdě, protože školu máme do tří hodin odpoledne a až potom začíná sport. Při sportě jsem si našla mnoho nových kamarádů. Díky pěti sourozencům se v mé hostitelské rodině neustále něco děje a nikdy není klid, ale to mi ani nevadí. Na absolutní klid bych už si stejně nedokázala zvyknout. I když je to tu úplně jiné než doma, rychle jsem si na to zvykla a teď se tu cítím velmi dobře. V pokoji bydlím s mou hostitelskou sestou a není to vůbec špatné, jak jsem se ze začátku obávala. Hlavně jsem velmi ráda, že mám takovou milou rodinu, kde se cítím jako doma.

Lidé tu žijí úplně jiný život, takže jsem velmi ráda, že něco takového mohu zažít a i poznat něco nového. Zažila jsem tu už mnoho věcí a skoro každý den zažiju něco nového. Je to skvělá příležitost, jak se naučit jazyk, najít si nové přátele, vidět něco nového, stát se nezávislejší, mít druhou rodinu v USA a hlavně si začít vážit toho, co má člověk doma. Každý by si to měl vyzkoušet a já vůbec nelituju, že jsem do toho šla a mohu to všem jen doporučit!

A děkuji COOLAGENT a především Vandě, že všechno skvěle zorganizovala a vždy mi pomohla, i když jsem měla nejasnosti a obavy. Vždy mi podala kompletní informace a dodala mi odvahu. Proto mohu tuto agenturu jedině doporučit. Linda

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?