Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Lexington Park, Maryland, USA

Ahoj, jmenuji se Laura a momentálně jsem celý školní rok jako výměnný student na pobytu v Marylandu, USA.

Při cestě letadlem se mě zmocňovaly pocity jako strach a stres, bála jsem se jak to tu všechno sama v cizině zvládnu, ale to mě naštěstí po pár dnech přešlo, když jsem poznala mojí koordinátorku, spolužáky ve škole a hlavně mojí host rodinu. Život tady je celkem odlišný od toho, na co jsme na Slovensku zvyklí, ale přizpůsobit se je docela lehké. Hlavně proto, že střední škola je tu mnohem lehčí než u nás.

laura3

Neoddělitelnou součástí středoškolského života jsou tu i různé kluby a sport. Já jsem si v guitar klubu ve škole našla partu kamarádů, s kterými jsme se rozhodli, že založíme hudební skupinu. Také jsem se přihlásila do plaveckého týmu. Navštěvuji i sportovní zápasy naší školy a celkově se angažuji všude, kde to jde, protože to je nejlepší způsob, jak si tu najít kamarády. Už jsem tu zažila Homecoming, což je středoškolský ples spojený s fotbalovým zápasem. Na Halloween se tu zas děti v sousedství převlékly do kostýmů a chodily koledovat sladkosti.

Navštívila jsem už i hlavní město USA – Washington, kde se mi hodně líbilo a také hlavní město Marylandu – Annapolis, kde je velký přístav. Ze začátku jsem bydlela u koordinátorky, než mi našli trvalou host rodinu a s ní jsem plachtila na její plachetnici. To byl super zážitek. Teď už bydlím u mé host rodiny, kde budu až do konce mého pobytu. Měla jsem velké štěstí, protože moje host rodina má krásný velký dům, kde žiju společně s mojí host mamkou a dvěmi host bratry, kteří jsou mými vrstevníky. Do školy nás ráno vozí bratrův kamarád a ze školy se vracíme školním autobusem.

laura1 laura2

Na začátku října jsme měli piknik s ostatními výměnnými studenty v této oblasti, který uspořádala naše koordinátorka. Přihlásila jsem se také na 2 výlety pro výměnné studenty. Jeden bude začátkem prosince do New Yorku a druhý v dubnu do Las Vegas a Los Angeles.

Za ty 2 měsíce, co tu jsem, jsem toho už hodně zažila a nemůžu se dočkat toho, co mě ještě čeká. Čas mi tu utíká velmi rychle, je dobré dělat různé aktivity, protože potom nemám ani čas myslet na to, že svojí rodinu a kamarády na Slovensku uvidím až za 8 měsíců.

S mojí nejbližší rodinou jsem každý den v kontaktu. S angličtinou tu nemám žádné problémy. Ze začátku to bylo trochu těžké vyjádřit přesně to, co chci, nebo vysvětlit jak něco např. u nás funguje, ale teď už to zvládám v pohodě. Těm, kteří uvažují, že se na takové dobrodružství vydají, můžu poradit jen jednu věc: určitě do toho jděte, stojí to absolutně za to! Zažijete spoustu nových zážitků a zkušeností, najdete si nové kamarády a mimo to se zlepšíte i v angličtině ani nebudete vědět jak!

A touto cestou bych také ráda poděkovala COOLAGENT za zprostředkování mého pobytu a pomoc s vyřizováním letenky, pojištění a víz.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?