Kristýna U., program COOL Hospitality, léto 2019

Pobyt ve Skotsku, jsem si opravdu užila. Ze začátku jsem se bála, že dva a půl měsíce budou opravdu dlouhé. Uteklo to, jako voda. Pracovala, jsem jako číšnice v krásném luxusním hotelu na soukromém ostrově na západním pobřeží severního Skotska. Ubytování nám poskytl přímo hotel, za výhodnou cenu. U pokoje se sociálkou byl i sdílený obývací pokoj s kuchyňkou. Měli jsme i možnost praní zdarma, což se hodilo.
 Občasné problémy a nedorozumění s managmentem hotelu se vždy nějak vyřešila v náš prospěch. Takže i ve směru řešení problémových situací skvělá zkušenost :D. Plat jsme měli sice minimální, ale pracovali jsme hodně a skvěle to dorovnával fakt, že jsme mohli navštěvovat místní lázně a posilovnu úplně zadarmo. To platilo také s půjčováním hotelových kol, díky kterým nebyla vzdálenost od nejbližší civilizace (vesnice) hodinu chůze, ale jen pár minut na kole. Dopravní spojení bylo pak do nejbližšího většího města Obanu skvělé.
Odlehlost hotelového komplexu byla z pohledu dopravy občas problém, ale nádhera divoké přírody plné jezer, hor, rozlehlých luk a říček byla opravdu okouzlující a skvěle to kompenzovala. Skotsko jsem si opravdu zamilovala! Každé volno jsem jezdila na výlety a za dva měsíce jsem procestovala celé severní Skotsko a při cestě zpět strávila i pár dní v Londýně. Šlo to skloubit s prací, takže fakt super!
 Pracovní kolektiv byl mezinárodní. Poznala jsem lidi ze všech koutů světa. Přestože jsem byla z celého personálu nejmladší (18), v hotelu to nešlo poznat. Našla jsem si spoustu kamarádů, s kterými jsem jezdila na výlety po Skotsku. Po večerech jsme pořádali s kolegy různé párty, kterých nebylo málo :D. Opravdu jsme se nenudili.
 Byla to opravdu skvělá zkušenost. Zlepšila jsem si jazyk, poznala nové lidi, cestovala, ochutnala nejdražší jídla a naučila se pracovat jako špičková servírka v luxusním hotelu. Mého rozhodnutí jet opravdu nelituji. Skotsko je opravdu úžasné a proniknutí do vnitřního systému a fungování tak luxusního hotelu, bylo opravdu skvělá zkušenost.
Děkuji moc za zprostředkování těchto nezapomenutelných zážitků a bohatých zkušeností.
Přeji pěkný den
Kristýna