Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Corpus Christi, Texas, USA

Ahoj! 🙂

Jmenuji se Katarína a jsem výměnnou studentkou v Texase, kde studuji během prvního semestru. Město, v kterém momentálně bydlím, se jmenuje Corpus Christi, a nachází se přímo v Mexickém zálivu.

Co se týče lokality, jsem nesmírně šťastná, že můj studijní pobyt trávím zrovna v Texasu. Vycestovat do Spojených Států bylo jedno z mých největších přání – naučit se jazyk, poznat novou kulturu, nový životní styl, najít si mezinárodní přátele a v neposlední řadě se osamostatnit.

 

Moje host family je přesně podle mých představ. Je tolerantní, vstřícná a ochotná kdykoliv mi pomoct. Spolu se mnou je tady ubytovaná i druhá výměnná studentka z Německa, s kterou mám velmi dobrý vztah – kvůli tomu, že jsme obě dvě ve stejné situaci, tak společně můžeme sdílet stejné starosti i radosti. 🙂 Dokážeme se vyslechnout, dokážeme si promluvit či si být oporou. Díky skutečně příjemnému rodinnému prostředí je můj studijní pobyt jedním nádherným zážitkem.

Před začátkem školního roku jsem byla trochu ve stresu – bála jsem se, že nezapadnu do kolektivu, nebo že si nezvládnu vybrat ty správné vyučovací předměty.

 

Jak se ale ukázalo, moje obavy byly zbytečné. Děti jsou tu skutečně přátelské a milé! Velmi rychle jsem si tu našla nové kamarády, s kterými trávím mnoho času a jako bonus se zlepšuju v angličtině.

Co se týče předmětů ve škole, velmi mě zaujal široký výběr, který jsem měla k dispozici. Nejvíce jsem unešená z hodiny Astronomie! Naše škola má dokonce vlastní planetárium, které pravidelně navštěvujeme a o to více máme možností se něco naučit. Také chodím na hodinu Fashion designu, kde se učíme praktické zručnosti – jak šít ať už ručně, nebo na šicím stroji. Můžeme si ušít vlastní kousek oblečení, který budeme předvádět na módní přehlídce organizované naší školou.

Musím říct, že do školy se každý den upřímně těším. Na Slovensku jsem se věnovala atletice a proto jsem doufala, že v tomto sportu budu moct pokračovat i po mém příchodu do zahraničí – což se mi splnilo. Škola nabízí obrovské množství sportů, mezi které patří i ten můj, a proto se můžu věnovat mé aktivitě i nadále. 🙂

  

Upřímně musím říct, že když jsem přicestovala do Států, tak jsem zažila kulturní šok. Život Američanů je skutečně úplně odlišný od toho evropského, o to víc si myslím, že mi tento pobyt dal a dává, protože jsem se musela maximálně přizpůsobit. Zařadila jsem se do úplně rozdílného životního stylu, a i když to bylo pro mně zpočátku náročné, můžu upřímně říct, že je to obrovská škola do života a nikdy nebudu litovat toho, že jsem se rozhodla vycestovat.

Děkuji agentuře CoolAgent a mojí rodině za to, že se do mého studia v zahraničí rozhodla investovat a děkuji za jejich obrovskou podporu, které se mi dostává.

Katka

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?