Karolína – Martins Ferry, Ohio, USA

Svůj výměnný pobyt by jsem zhodnotila jedním slovom a to NEZAPOMENUTELNÝ!

 

Systém ve škole a prostředí je sice úplně jiné než u nás, ale velmi se mi tu líbí.
Moje host family je úplně úžasná. I přes to, že jsem tu zatím jen dva měsíce, tak už teď s nimi mám super vztah.Vždy mi rádi poradí a pomůžou, jak se jen dá a snaží se, aby byl tento rok bezproblémový.

 

Učitelé ve škole jsou velmi milí ale přísní. Chápou, že některé věci jsou pro mě těžké, ale na druhou stranu by mi nikdy nic neodpustili. Jen to, že nejsem američanka. Naopak když vidí, že se snažím na hodinách, tak jsou vždy více než ochotní mi pomoct a já se pak na ty hodiny vysloveně těším.

Poznala jsem tu mnoho nových lidí či výměnných studentů z různých koutů světa nebo spolužáky ve škole. Každý má úplně jinou kulturu a je hrozně moc zajímavé poslouchat o různých zvycích , které mají třeba v Thajsku, v Brazílii nebo v Ekvádoru.

 

Každému bych tuto zkušenost jedině doporučila, protože je škoda nevyužít té možnosti strávit rok v cizí zemi. Povedlo se mi lépe poznat samu sebe a to je myslím nejdůležitější. Upevnila jsem si své názory a už nejsem tolik nejistá v tom, co chci v životě dokázat.

Před sebou mám stále ještě 8 měsíců a s jistotou mohu říct, že to budou nejlépe strávené měsíce mého života! ♥

Karolína