Juraj – Boston, Velká Británie

Školní rok 2015/2016 – Ahojte, pokud přemýšlíte jak je nejlepší si zlepšit cizí jazyk, tak vám určitě mohu doporučit jet do zahraničí. Není třeba se bát, i když na tom nejste moc dobře s cizím jazykem. Možná v prvních dnech nebo týdnech budete trošku ztracení, ale je potřeba dát tomu čas a i trochu vašeho úsilí.

Juraj1

Já žiji v malém britském městečku Boston a jsem ubytovaný a internátu, který se nachází v areálu college a je opravdu jen pár kroků od školy takže i studenti, kteří mají problémy s ranním vstáváním, nebudou muset vstávat brzy. Na internátu budete mít možnost poznat i mnoho studentů z jiných zemí. Avšak největší zastoupení studentů na internátu má Německo a hned za ním následuje Slovensko. Internát je velký a kdybyste nechtěli bydlet vedle Slováka, tak by s tím neměl být problém.

Juraj3

Ve škole jsou učitelé velmi přátelští a vždy, když něco student nechápe, tak se mu to snaží vysvětlit a mají s ním trpělivost. Vymýšlejí nám zajímavé úlohy , skupinové práce, abychom se naučili pracovat mezi sebou a mluvili stále anglicky.

Pro mezinárodní studenty se organizuje mnoho zájezdů do jiných měst v Anglii. Stihl jsem už navštívit: Londýn, Lincoln, York, Cambridge a ještě mě čekají 2 dny v hlavním městě Skotska- Edinghburgu. Také podle toho jaké předměty si ve škole vyberete, tak máte možnost navštívit zajímavé místa jako je nejvyšší soud, britský parlament, zajímavé univerzity nebo nahrávací studio Harryho Pottera.

Juraj2

S agenturou COOLAGENT jsem byl velmi spokojený. Odpovídali expresně a byli velmi nápomocní i vzhledem k tomu, že jsme to s rodinou začali vyřizovat 2 měsíce předem. Vám ostatním raději radím to začít vyřizovat dřív, aby byly ještě volná místa.