Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Jirka L., program COOL MALLORCA léto 2013

Dobrý den. Přestože už nějakou dobu studuji španělštinu, bylo to pro mě toto léto poprvé, kdy jsem vycestoval do Španělska. Pro svůj pracovní prázdninový pobyt jsem si vybral program COOL SPAIN. Cesta na Mallorku byl pro mě první let v životě, ale všechno se zvládlo a už po příletu do Palmy na mě čekal na letišti můj nový šéf. Pracoval jsem v baru ve městě Artá na severovýchodě ostrova. Město je sice zhruba 10 kilometrů od moře, ale autobusy jezdí v obou směrech každou hodinu, takže příležitostí jet k moři bylo až až. Už od začátku mi pomáhaly v práci další dvě české kolegyně, jedna z nich už v baru pracovala druhým rokem, druhá přiletěla o týden později, než já. Společně s naším šéfem jsme ve čtyřech lidech zajišťovali chod celého baru. Asi dvě třetiny našich zákazníků byli němečtí turisté, nicméně vyřídit s nimi objednávku ve španělštině nikdy nebyl problém. Co se týče Španělů, ti jsou velice přátelští a otevření, a každého, kdo má rád dobrodružství natolik, aby vycestoval na několik měsíců pracovat do cizí země, mají rádi. Ačkoliv jsem nikdy s podobnými věcmi nepřišel do styku, postupně jsem se učil připravovat více a více nápojů, ať už se jedná o různé druhy kávy, nebo alkoholické i nealkoholické koktejly. Pracoval jsem každý den od 5 nebo 6 hodin odpoledne do zavíračky, ta bývala kolem druhé hodiny ranní. Kolem deváté nebo desáté hodiny večer jsme měli pauzu na jídlo. Za přesčasy jsme dostávali finanční bonus. Většinou k nám zákazníci přicházeli odpoledne dát si kafé, kolem osmé hodiny, kdy se chodí na večeře, se bar vylidnil, a potom se bar začínal plnit až kolem jedenácté hodiny. Ubytováni jsme byli zhruba 10 metrů od baru ve dvoupatrovém bytě, pokoj jsem sdílel s kolegyní. S jídlem byla taky spokojenost, buď jsme si vařili sami, nebo nám vařila paní, která bydlela přes ulici – mohli jsme tak díky ní ochutnat všechny mallorské speciality. Pro našeho šéfa jsme byli něco jako rodina, protože pocházel ze severní Afriky a kromě nás na Mallorce nikoho neměl. Bral nás tak na různé výlety a poznali jsme mnoho zajímavých míst, Palmu, Manacor, Formentor, Canyamel… V našem městě taky proběhly během mého pobytu týdenní fiesty, se šéfem jsme byli na diskotéce v Cala Rajadě, častokrát jsme ještě byli po práci pozvaní na , takže pracovní program na Mallorce neznamená jen práci, ale i plno zábavy. Loučení bylo smutné, v našem baru jsme uspořádali oslavu, naše paní sousedka nám upekla dort, dostal jsem plno dárků. Kromě zlepšené španělštiny a suvenýrů jsem si přivezl i hromadu vzpomínek, které jsou k nezaplacení. Jirka
jirkalysak.JPG 

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?