Jana – Program COOL Kypr léto 2019

Dobrý den,
konečně jsem si našla čas napsat recenzi a zkušenosti z pobytu v zahraničí, konkrétně z Kypru. Pracovala jsem jako servírka v hotelové restauraci a to v Limassolu, který se nachází na jihu.
Celkově se mi tu líbilo, určitě to byla lepší zkušenost než minulý rok ve Španělsku, hlavně co se týče práce i lidí. První den, když jsem přijela, byl teda nejhorší, nikdo pro mě nepřijel na letiště, dlouho jsem se nemohla nikomu dovolat, jela jsem taxi, které mi pak proplatili. V hotelu jsme pak v pohodě všechno sepsali a měl pro mě někdo do půl hodiny přijet a dovézt do apartmánu,.. No trvalo to dvě hodiny, a to je to autem jenom 2 minuty od hotelu, obecně jim tady všechno trvá.. Ubytování bylo větší než minulý rok, žádný luxus, ale já jsem zvyklá na horší, takže pro mě to nebyl problém. Sice mě překvapilo, že nemám ani postel, ale jen gauč 😃 Když jsem chtěla postel, dali mi jen matraci, ale nespalo se na ní špatně, horší byl hluk z venku, protože bydlíme u karaoke baru a u hotelu, kde hraje hudba až do noci. Spolubydlící jsou v pohodě. Co se týče výplaty, nemusela jsem si zakládat účet, řekla jsem si o šek a problém s tím neměli.
Když jsem měla volno, snažila jsem se vždy někam jet, navštívila jsem hlavní město Nicosii, Larnacu, Ayia Napu a Paphos. Bohužel jsme neviděla všechna místa, která jsem chtěla navštívit, jelikož na vzdálenější místa, jako je třeba národní park Cape Greco, je třeba auto.
Kypřané jsou většinou velmi hodní a přátelští. Co se týče všech výhod a bonusů, hotel mi proplatil letenku zpět domů, dostala jsem bonus 250€ a jelikož v hotelu nebyl dostatek zaměstnanců, pracovala jsem i na baru, který jsem měla mnohem radši, protože jsem se mohla více bavit s lidmi, naučila jsem se něco nového a každý den jsme dostávali spropitné.
Celkově mohu Kypr i agenturu COOLAGENT doporučit.
Jana