Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Hillsdale, New Jersey, USA

Rád bych v krátkosti popsal můj rok na střední škole v Americe.

Na střední škole v USA to je tak, že na začátku školního roku si studenti mohou vybrat z desítek různých předmětů, a ze sedmi vybraných předmětu se pak bude skládat jejich rozvrh.

Já jsem si vybral american studies, španělštinu, fyziku, matematiku, ekonomii a tělesnou výchovu.

Denní výuka začíná v osm hodin ráno a končí každý den ve 14:53. Vyučovací hodina má 48 minut, přestávka je vždy 4 minuty a mezi 4 a 5 vyučovací hodinou je pauza 45 minut na oběd, který je ve škole a studenti si přinesou vlastní oběd z domova. Každý den probíhá výuka všech sedmi vybraných předmětů. Součástí výuky jsou i školní výlety.

Součástí školy jsou i sporty a kroužky, které jsou pořádané školou a ty začínají ihned po skončení výuky. Každý student si může vybrat jakýkoliv sport nebo kroužek, který škola nabízí a který je v rámci školy zdarma! Co se týče sportu, který je mi nejbližší, tak ve školním roce probíhají tři různé sezóny, ve kterých jsou různé sporty. Tak například na podzim je sezóna fotbalu a amerického fotbalu v zimě basketbalu, řecko-římského zápasu a na jaře je to baseball, lacrosse a atletika. Školní aktivity a sporty jsou nejlepší způsob, jak poznat nové lidi, najít nové kamarády a zažít něco nového a nezapomenutelného. Stát se součástí týmu.

Moje škola je zařazena do speciálního programu, ve kterém studenti dostanou na začátku školního roku laptop, na kterém pracují jak ve škole, tak doma. Učitelé i žáci jsou spokojeni s takovým stylem výuky, ale upřímně, není nic lepšího než tužka a sešit, nebo mi možná tužka a sešit vyhovují více, protože jsem na to zvyklý již od první třídy.

Největší dík patří mé hostitelské rodině, která si mě vybrala a přijala pod svou střechu.

Starají se o mne jako o vlastního a toto pouto už navždy zůstane mezi námi a oni pro mne budou vždy mojí druhou rodinou.

Mají 3 syny, dva z nich jsou na univerzitě a nejmladší, stejně starý jako já, chodí do školy se mnou. Rodina  již v minulosti hostila dvakrát studenta z jiného státu a letos se stalo to, že se rozhodli hostit dva studenty současně. Byla to asi ta nejlepší věc, která mne potkala, protože s mým „švýcarským bratrem“, Leandrem jsme si vybudovali opravdu bratrské pouto a již teď se nemůžeme dočkat až se spolu budeme setkávat i v Evropě.

Studijní pobyt v zahraničí je nezapomenutelná zkušenost, na kterou nikdy nezapomenete a z mého pohledu je to ta nejlepší věc, kterou jsem udělal a kterou mi umožnili mí rodiče.

Poznáváte nové lidi, způsob života, zvyky, životní styl, zemi, ve které žijete, to vás myslím vždy obohatí.

Jestli máte možnost, vyjeďte studovat do zahraničí a poznejte svět jinak. Věřím, že to nebyla má poslední studijní cesta!

Děkuji i společnosti COOLAGENT, která můj pobyt zrealizovala a pomáhla mi se všemi přípravami.

 Lewis_Documentary.mov

Zde přikládám video, které o nás jeden z našich spolužáků zpracoval pro jeho projekt.

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?