Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Pracovní pobyt v Irsku

Co Vás vedlo k tomu vydat se do Irska?

Chtěla jsem na léto vycestovat a v Irsku se člověk lehce domluví. Kromě angličtiny mluvím ještě německy a španělsky, ale se španělštinou si ještě tak moc nevěřím a němčinu jsem používala minulá léta. Chtěla jsem změnu.

Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité? Jak dlouho to trvalo?

Vyřizování se mi zdálo celkem jednoduché a rychlé (Přesný počet dní si nepamatuju.). Na dýl to bylo akorát přímo v Irsku, než jsem získala PPS číslo a začali mi účtovat běžné daně.

Jaký je Váš dojem z dané země?

Obecně velmi pozitivní. Irové jsou milí a otevření:-). Trochu mě překvapilo, jak je Irsko vyspělá země, ale jde vidět, že historicky to tak nebylo. Líbí se mi jejich architektura, domy, spousta zeleně. Naopak mi trochu vadí to, že je tady všechno oplocené a uzavřené jako soukromý pozemek. Když má člověk rád lesy, musí trochu víc hledat, než najde to, co si představuje. Taky tady mají na můj vkus málo odpadkových košů, takže se to pak často válí po zemi. Technické služby to po nějaké době uklidí…ale stejně by se to dalo řešit líp.

práce v Irsku

Mohl/a byste nám popsat ubytování?

Bydlím v takovém mini domečku. Je nás tu šest, tři Češi tři Poláci. Máme malou kuchyňku, koupelnu i obývák, jen jednotlivé pokoje jsou tak malé, že dva lidé se rozhodli přestěhovat do obýváku, protože je tam víc místa. Pereme si zdarma v hotelu. Jinak si samozřejmě člověk může hledat něco vlastního, pokud mu toto nevyhovuje.

 

Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Pracuju jako pokojská. Má pracovní doba začíná v 8:00 a končí 16:30 (Někdy i dřív, když není tolik práce.). Ve 12:00 máme 30 min pauzu na oběd, který dostaneme v hotelu. Po práci je to různé. Často se tu s někým zakecám a pak uběhne odpoledne ani nevím jak. Jinak chodím na procházky po okolí anebo jen odpočívám na ubytování. Práce je celkem hodně fyzicky náročná, takže se člověku pak odpoledne ani nic extra dělat nechce.

„Když mám volný den, tak většinou jedu objevovat krásy místního kraje :-).“

Co Vás v dané zemi mile překvapilo? Jak byste popsal/a typicky místního člověka?

To, co mě překvapilo už jsem psala výše, ale ještě další věc, co mě překvapila je to, jak moc se tu používá irština. Většina věcí je tu i angličtině i v irštině a lidé z vesnice mají irštinu často jako 1. mateřský jazyk. Místní lidi už jsem taky popisovala. Mentalita je podle mě hodně podobná Angličanům.

Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?

Byla jsem v Dublinu, Howthu, Maynoothu, Donabate, Swords a Wiclow Mountains. Všude je to moc hezké, doporučuju!

Jaký je největší zážitek z pobytu?

Bohužel mě nenapadá nic extra pozitivního. Ukradli mi kolo. Krade se tu víc, než jsem čekala, takže na to pozor.

Splnil pobyt Vaše očekávání?

Ano, očekávání splnil. Sice jsem doufala, že budu mít od hotelu víc než jedno jídlo denně, zvlášť když vidím, kolik se toho tady vyhazuje, ale to není chyba Coolagentu.

Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Rozhodně, podívat se do cizí země je vždycky obohacující. Jděte do toho!:-)

Uvažujete v budoucnu o dalším pobytu v zahraničí?

Do budoucna ano, jen si nejsem jistá, jestli už v příštích 2-3 letech nebo až později.

 

Hezký den Eliška

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?