Eliška P. – Program COOL GREECE 2019

Chtěla jsem jet pracovat do zahraničí. Už dlouho. Prostě jsem věděla, že musím, abych si odškrtla jednu z těch věcí, kterou ve svém životě udělat prostě chci. Nemám na to povahu. Nerada vystupuji ze své komfortní zóny, ale tím spíš mě to lákalo. Nakonec jsem jeden večer opravdu vyplnila přihlášku na program Cool Greece.

Nejdřív jsem se těšila .. když to bylo všechno jen na papíře .. pak se ale blížil termín odletu a já začala mít strach. Co když jim nebudu rozumět? Co když budeme bydlet v šílených pokojích? Co když ta práce bude k nevydržení? Co když kolegové budou k nevydržení?  Co když ..

Letěla jsem se slečnou z opačné strany republiky, kterou jsem viděla před odletem jednou. Nasedly jsme do letadla a byly jsme připravené vzhůru vstříc dobrodružství. Vlastně ne, ani jedna z nás nebyla úplně připravená. Nevěděli jsme, co očekávat.

Po příletu na nás na letišti čekala milá paní taxikářka. Hezky se s ní povídalo, doporučila nám pár míst, kam zajít a jakým se naopak vyvarovat a počáteční stres z nás malinko opadnul.

Dorazily jsme do překrásného resortu Cretan Malia Park o kterém se nám nikdy ani nesnilo. Řekové mají na všechno dost času, takže jsme pár hodin prostě jen tak čekaly v Lobby baru. Vždycky k nám někdo přišel, řekl nám pár informací a zase jsme čekaly. Potom nás manager hotelu už konečně odvezl do místa, kde jsem pak trávila následující dva měsíce.

Pokoj jsme měly asi 3 km od hotelu. Nejdřív jsme z toho byly trochu v rozpacích, ale nakonec jsme byly moc rády. V okolí hotelu toho totiž moc nebylo. Do práce jsme jezdily na kole. Byla to starší kola, ale stačilo nám to k tomu, abychom se dostaly do práce, do obchodu, nebo na večeři. Akorát pokud budete mít štěstí jako já, tak třikrát píchnete, jednou se vám nějak povede urvat světlo a jednou vám to kolo dokonce zmizí! Naštěstí se vše dokázalo vyřešit a vysvětlit.

Nedokážu posoudit, jak by agentura řešila problémy, kdybych jejich pomoc potřebovala. Všechny problémy jsme si vyřešili na místě. Ono je to ve výsledku to nejlepší, vyřešit si to sám.

Já jsem pracovala v baru u bazénu, ale později jsem byla všude, kde bylo potřeba, takže jsem si toho vyzkoušela víc než dost. Kolegové byli, ve většině případů, opravdu milí a s některými jsem v kontaktu přes sociální sítě ještě dnes. .

Ráda bych v mém příběhu vyzdvihla jednu věc a chtěla bych poděkovat agentuře za to, že pomohla ke vzniku tak silného pouta, které vzniklo mezi mnou a dvěmi dalšími slečnami v průběhu našeho pobytu. Nikdy bych nevěřila, že tam můžu poznat tak neuvěřitelně inspirativní a milé lidi. Sice jsme teď rozprostřeny po celé republice a nemůžeme se scházet na víno po práci každý den, jako tomu bylo tam, ale i tak můžu říct, že Řeckem to začalo, ale rozhodně to tak neskončilo. A tohle je věc, které si na tom vážím úplně nejvíc a přeji každýmu z vás, který se rozhodne pro pracovní pobyt v zahraničí, aby tam měl tak skvělou společnost, jako jsem mohla mít já.

Opustit svojí komfortní zónu a vycestovat za prací do zahraničí bylo jedno z těch nejlepších rozhodnutí, které jsem učinila. Ještě teď, při psaní tohoto emailu, mám slzy v očích a vzpomínám na ty skvělý dny a úžasný lidi. Děkuju 🙂