Elen F. – pracovní pobyt v Irsku

Dobrý den, zasílám svůj ohlas a pár fotek 🙂
Do Irska jsem chtěla především kvůli vyšší mzdě a krásnému prostředí. Vyřízení pobytu netrvalo dlouho. V Coolagent mi se vším pomohli a během pár týdnů jsem měla vše vyřízené a mohla jsem vyjet.

„Irsko je krásná země plná zeleně a lidé jsou tu velmi milí. Narazíte tu jak na hory, tak i na památky.“

Ubytovaná jsem v domě pro zaměstnance, kde žiju s dalšími šesti zaměstnanci hotelu. Mám však svůj pokoj a dům je plně zařízen. Máme vybavenou kuchyni, prádelnu i připojení k internetu.
Práce v accommodation v hotelu začíná v 8:00, kromě neděle kdy začínáme v 9:00. Hodinu uklízíme zázemí hotelu, a poté nám jsou přiřazeny pokoje, které musíme uklidit. Při vyšší vytíženosti to je opravdu náročné, ale vždy někdo přijde na pomoc. Ve dvanáct máme půlhodinovou přestávku na oběd a pracujeme zhruba do půl páté, ale někdy končíme i dříve. Práce opravdu není snadná, ale je to skvělá zkušenost a po dvou týdnech jsem si již zvykla.
Ve volném čase chodím na procházku do centra nebo národního parku, ve kterém se městečko Killarney nachází.
Překvapilo mě, jak jsou Irové velmi milý a zdraví téměř každého většinou slovy „Hi, how are you?“, avšak neočekávají odpověď na to jak se máme, ale je to jen zdvořilost. Irský přízvuk se může zdát ze začátku těžký, ale po nějaké době mu jde lépe rozumět.
Zatím jsem navštívila národní park a v něm Muckross house a Mucross Abbey, a dále Ross castle, menší zříceninu nedaleko městečka. Můžete se také projít kolem zdejšího jezera, kde je krásný výhled na hory.

„Můj největší zážitek je pravděpodobně atmosféra samotného typicky irského městečka Killarney, kde stále hraje irská hudba, projíždějí se zde turistické povozy s koňmi a je tady překrásný výhled na okolní hory.“

V hotelu jsem si našla mezi kolegy spoustu přátel z různých zemí, se kterými zažívám skvělé chvíle. Všichni v hotelu jsou strašně milí a hotel se stará o nás skvěle. Máme zde úžasný kolektiv a výborné jídlo. Pobyt rozhodně splnil má očekávání a doporučila bych jej každému, kdo se nebojí výzvy a trochy té tvrdé práce. Stojí to však za to a už se nemůžu dočkat až pojedu na svůj další pobyt v zahraničí.
Přeji pěkný den
S pozdravem
Elen