Dita M. – program COOL Greece, léto 2019

Jsem ráda, že mě Coolagent oslovil o zaslání ohlasu z mého pracovního pobytu, jelikož to může někomu pomoci v jeho rozhodování.
Tímto zdravím všechny, kteří přemýšlí nad tím, že by vycestovali za prací do zahraničí, ale třeba nemají dostatek odvahy, nebo pochybují o svých schopnostech. Ráda bych na začátek uvedla, že vycestování za prací do zahraničí vůbec nemusí být pouze pro ty, kteří rádi riskují a mají rádi adrenalin. Já osobně totiž nerada opouštím svou komfortní zónu a nikdy by mě nenapadlo, že v 19 letech získám takovou zkušenost. Po získání potřebných informací z internetu jsem se rozhodla přihlásit na léto 2019 do pracovního programu Cool Greece. Agentura mi našla do pár týdnů pracovní pozici na ostrově Korfu, kam jsem odletěla začátkem července. Pracovala jsem jako servírka v hotelové restauraci a barmanka v baru u bazénu. Po příletu jsem zjistila, že přes stejný pracovní program od Coolagentu, jsou v hotelu umístěné 2 slečny z ČR, které letěly spolu o dva týdny dříve. Nejen my 3, ale všichni zaměstnanci hotelu jsme vytvořili skvělý pracovní tým. Můj pracovní pobyt trval 2,5 měsíce. Pokud bych se mohla rozhodnout znovu, jestli vycestovat, nebo ne, rozhodla bych se úplně stejně.:-)  Tolik zážitků, objevování míst, poznávání sebe sama, navazování nových přátelství a získání nových zajímavých zkušeností Vám obyčejná brigáda tady u nás nedá.

Vycestovat za prací není vůbec tak složité, jak se třeba zdá, nebo jak si spoustu lidí může myslet. Důležité je vědomí, že kdykoliv se můžete vrátit domů. Nikdo Vás totiž nikde držet nebude.

Pokud byste měli nějaké konkrétní dotazy, které chcete slyšet zodpovězené spíše od někoho, kdo takovým programem prošel, třeba jak probíhá vyřizování pobytu, co komunikace v angličtině, na co si dát pozor a podobně, napište mi a já ráda zodpovím vše, co budu vědět.

Dita