Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA ve Virginii

Zdravím z Virginie!

Je to už šest neuvěřitelných měsíců, co jsem se rozhodla vycestovat z České republiky přes oceán do Spojených států amerických. Vždycky to byl můj sen se sem podívat. Vždycky jsem k dětem měla nejblíže, takže to byla ideální příležitost sem jet jako au-pair.

Vycestovat bylo strašidelné, ale zároveň vzrušující. Vycestovala jsem zhruba po třech měsících, poté co jsem se rozhodla podat přihlášku. Bylo to to nejlepší, co jsem se rozhodla udělat. Skočila jsem do toho po hlavě a zanedlouho jsem již komunikovala s první rodinkou, která se kupodivu stala mojí definitivní. Svého výběru nelituju. Děti jsou vychované a rodinka úžasná. Chce to prostě z pekla štěstí.

Odlet jsem oplakala, ale hned na letišti ve Frankfurtu jsem našla kamarádky, které též jely jako au-pair do Ameriky. Přiletěly jsme do New Yorku kolem deváté hodiny a byly odvezeny do hotelu, kde jsme trávily tři dny na tzv. orientaci, kde jsme se učili o řízení, o americké kultuře a o dětech. Na orientaci jsem našla kamarádky, se kterými jsem v kontaktu doteď. Je to skvělá příležitost si najít kamarády z jiných zemí ihned, co přijedete do Ameriky.

Také jsem byla na výletě v NY, který mi rodina zaplatila. Takže jsem byla navštívit Rockefeller center a byla jsem na Times square.

Po třech dnech v NY jsem cestovala vlakem do D. C. setkat se s rodinou. Ze setkání jsem byla nervózní, ale rodinka byla naprosto úžasná. Přivítali mě s transparentem: Welcome Denisa. Začátky byly složité, ale to je úplně normální. Po několika dnech na mě dopadl homesick, ale překonala jsem ho a teď jsem šťastná, že si můžu užívat svůj sen jako au-pair v Americe.

Jsem blízko Washingtonu D. C., takže jsem byla navštívit monument, kapitol, bílý dům, muzea, která jsou zdarma a spoustu dalších věcí v D. C. S rodinou jsem vyjela i na dovolenou, kdy jsem navštívila místo, které vypadalo jako z 18. Století. Podnikla jsem výlety, jak sama, tak i s kamarádkami – byly jsme na plážích, jako Cheesapeake beach, Virginia beach, navštívila jsem Philadelfii.

Než přišel koronavirus. Ten mi zhatil plány, měla jsem v plánu jet do Miami a do New Orleans. Ale zase mi dal možnost se hodně sblížit s rodinou a dětmi, teď když spolu trávíme hodně času. Doufám, že všechno se rychle přežene a já se znovu vrátím k cestování a objevování nových míst.

To, že jsem vycestovala, bylo to nejlepší rozhodnutím v mém životě. Začátky byly samozřejmě těžké, ale všechen ten smutek po rodině, za to stál. Je to ohromná zkušenost, která člověka může jenom posílit. Člověk se naučí jazyk hodně rychle, získá novou perspektivu o životě, najde si kamarády z různých koutů světa a stane se na chvíli součástí americké rodiny.

Na závěr: Jako au-pair jsem už nikdy do zahraničí nechtěla. Byla jsem v Anglii a nebyla to nejlepší zkušenost. Ale tady je to úplně něco jiného. Je zde velká podpora od agentury, která hlídá tvoje pracovní podmínky, ale zároveň tu je i pro tebe, když máš jakýkoliv problém. Každá au-pair má přidělenou koordinátorku, která pořádá setkání všech au-pair, takže je zde ihned možnost se seznámit s dalšíma au-pairkama z okolí a být neustále v kontaktu. Tudíž se necítíš tak sama. Takováto podpora v Anglii vůbec nebyla. Proto si myslím, že tohle je skvělá zkušenost a stojí to za to do toho jít.

Tady je pár fotek

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?