Bára H. – Au Pair USA

O au pair pobytu jsem přemýšlela už když jsem byla mladší. Poté jsem během studia školy začala mít jiné priority, ale s blížícími závěrečnými zkouškami se začala otvírat otázka mé budoucnosti a já jsem nad tím znovu začala uvažovat. Cítila jsem, že potřebuji chvíli nějakou změnu, něco zažít, něco nového. A když mě znovu napadla tato možnost, nebylo už nad čím přemýšlet.
První hovory se slečnou Pavlou jsem měla v prosinci 2021, poté jsem aktivně začala tvořit svůj au pair profil. To samozřejmě nějakou práci dalo, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Profil mi byl schválen na konci ledna 2022 a začal matching proces, který byl asi nejstresovějším obdobím celé této cesty. Svoji „rodinku“ jsem poznala na začátku června 2022, poté už jsem během letních prázdnin vyřídila víza, splnila všechny podstatné kurzy a webináře a 1. září nastoupila do letadla – přesně, jak jsem plánovala. Vyřizování bylo občas vzrušující, občas stresující, ale slečna Pavla z agentury ho dělala značně lehčím a za to jí moc děkuji!
Au Pair v USA

„Z Ameriky mám mnoho dojmů, je to nádherná země plná spousty neuvěřitelně optimistických lidí, kteří vás zastaví klidně i někde na ulici a začnou si s vámi povídat.“

Má toho tolik co nabídnout. Zároveň je to ale samozřejmě naprosto odlišná kultura a člověk se musí snažit přizpůsobit zdejším zvyklostem. Něco obdivuje, s něčím nesouhlasí, důležité ale vždy je, aby byl otevřený novým věcem a velmi komunikativní.

Bydlím v suterénu v malém pokoji s vlastní koupelnou. To je mé soukromé místo, kde můžu být vždy sama. Celkově je náš dům ale obrovský (což je v Americe značně časté). Venku máme i bazén a teď se zde dodělává obrovská terasa, na kterou se moc těším 🙂

Můj den začíná obvykle kolem 6:30, kdy se vzbudím, přichystám a odcházím nahoru za dětmi. Ty připravím do školy a odvádím na školní autobus, ten přijíždí přibližně v 8:45. Poté musím uklidit kuchyň po snídani, poklidit dětské pokoje, ustlat postele dětí a cca od 9:30 mám volno. Dvakrát týdně v tuto dobu peru a skládám prádlo. Odpolední práce mi začíná ve 15:00, kdy čekám na děti, které přijíždí opět autobusem. Pracuji cca do 19-20h, během odpoledne je odvážím na jejich koníčky, dělám s nimi úkoly a jednou za čas musím nachystat večeři.
Au Pair v USA
Volný čas během pracovního týdne trávím většinou doma a odpočívám, chodím na procházky, někdy na kafe s kamarádkami, je to takový „me-time“ 🙂 Víkendy mám všechny volné, takže se snažím cestovat, poznávat nová místa, zúčastňovat se lokálních akcí, atd…

„Místní lidi jsou velmi pozitivní, komunikativní a otevření :)“

Zatím jsem tu necelé dva měsíce, ale stihla jsem už jet asi 5x do NYC (jelikož bydlím kousek), také jsem byla v Bostonu ve státě Massachusetts a v Newportu na Rhode Islandu. Mimo to samozřejmě cestuji i po Long Islandu 🙂
Au Pair v USA

 Nejvíce jsem si užila asi první návštěvu NYC. Bylo to ohromující, všechno strašně obrovské, ale přesto jsem se tam cítila tak přirozeně a dobře.

Zatím mohu říct, že jsem spokojena a moc ráda za tuto příležitost 🙂 Myslím, že je velmi dobré poznávat nové země a jejich kulturu.
Mějte se hezky
Bára