Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Colorado, USA

Můj pobyt v Americe začal na konci srpna 2017. Po dlouhých měsících vyplnování formulářů, lítání po úřadech a vybírání rodiny jsem se vydala do New Yorku. Přesto, že agentura odvedla skvělou práci – poslala mi detaily slečny, abych neletěla sama, byli jsme vyzvednuté na letišti a odvezené na hotel- a přesto, že jsem se konečně dočkala a byla v New Yorku (můj sen), první dny byly ty nejnáročnější, co jsem tu zatím zažila. Tři dny na hotelu s cizími lidmi, sdílení pokoje se slečnami, které jsem nikdy předtím neviděla a zájezd po New Yorku, kde jsem zjistila, že NY není žádná paráda, jak se to zdá ve filmech.

Samozřejmě to byly moje první dojmy.

Vše se obrátilo k lepšímu, když jsem dorazila do Denveru, CO. Netušila jsem, kde Colorado leží, dokud mě nekontaktovala moje host family. Ani jsem nedoufala, že by se mi tu mohlo tak moc líbit. Od prvního dne jsem se zamilovala do přírody, do lidí, do úžasného počasí!

Měla jsem velké štěstí na moji rodinu. Starám se o 3 děti- roční holčičku a dva kluky- 3 a 6 let, nejstarší je autista. Pracuji různé směny a nemám volno každý týden stejný den. Každá by si řekla, že to není ideální, ale moje rodina mi to vynahrazuje jinak. Jsou za mě vděční, respektují mé požadavky, cítim se tu vítaná – ne, samozřejmě se tu necítím jako doma, ale jelikož je mi 25 let, chovají se ke mě jako k rovnocenné a mám dost svobody. Nemám omezené vycházky, mám auto k dispozici 24h, dovolují mi navštěvy. Zatím jsme neměli žádný problém. Myslím si, že dobrá rodina je to nejdůležitější, na co by se každá měla zaměřit. Já se se svou  shodnu na výchově dětí, na plánech, na aktivitách, na stravě atd.

Byla jsem velmi překvapená. kolik Aupair je tu kolem mě. Osobně se s žádnými nevídám, ale to byla moje volba. Ráda se seznamuji s místními lidmi  a můžu vás ujistit, že příležitostí je tu hodně. Člověk se tu necítí sám. Dokonce agentura pořádá akce pro Aupair, aby se seznámili navzájem. Na facebooku i na Whatsapp jsou různé skupiny, které aupair využívají k seznamování.

Od té doby, co jsem tady (3 měsíce), zvládla jsem navštívit Utah, Nové Mexico, rodina mě vzala do Duranga na dovolenou. S kamarády často jezdíme do hor, do baru, na festivaly apod. Aktivit pro volný čas je tu mnoho.

Samozřejmě každý musí zvážit danou lokalitu. Já osobně na začátku chtěla jet do Californie a hledala jsem rodinu z tama. Bohužel se mi to nepodařilo a nakonec jsem se rozhodla navštívit Colorado. A můžu vám říct, že Colorado doporučuji! Do Californie se samozřejmě chci také podívat, ale jsem vděčná za to, kde jsem.

Další věc, o které by každá měla popřemýšlet je, který program si vybere. Já si na začátku říkala, že tu něco i našetřím. Není to nemožné, ale pokud máte rodinu, která vám neplatí benzín, vše se vám tu prodraží. Řídit musí každý, pokud se chce někam dostat. Samozřejmě zase záleží město od města a od standardu každé z vás.

Vyrazit do Ameriky na rok nebo dva má skvělé výhody. Osamostatnění – občas je to těžké být tu úplně sama, ale dá se to zvládnout – naučit se anglicky, poznat novou kulturu, poznat nové lidi, nová místa. Určitě každému tuhle zkušenost doporučuji! Já si vybrala program AuPair, jelikož nabízí mnoho výhod, jednoznačně je to výhodná cena, za kterou se do Ameriky jen tak nepodíváte.

Na druhou stranu je tu hodne věcí, které by každá měla zvážit. Ale není tu moc co riskovat. Je tu možnost, že narazíte na špatnou rodinu, ale agentura vás kontaktuje, navštěvuje a zajímá se o jakékoli problémy, které nastaly a nebo mohou nastat. Samozřejmě je tu možnost rematch, kde si můžete najít novou rodinu. Znám pár Aupair, které si tím prošly a nestěžovaly si na nic.

Nejdůležitější rozhodnutí ohledně programu Aupair in America je si vybrat správnou agenturu. Z mé vlastní zkušenosti doporučuji CoolAgent nejen jelikož pracuje s jednou nejlepší agenturou v Americe, ale taky díky jejich přístupu. Dokázali mi poradit s každým mým dotazem a problémem, a že jich bylo 🙂

Pokud přemýšlíte o programu Aupair in America, neváhejte a užijte si rok plných zážitků a zkušenosti. Určitě to za ten čas, námahu a hledání rodiny stojí!

Veronika

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 26 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár střípků z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Prohlédnout reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjistit více o nás
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?