Au Pair Radka – Velká Británie, 2019

Celý život se potácím s problémem naučit se angličtinu, až mě jednoho dne, ve 32 letech, osvítila myšlenka dát výpověď v nové práci, která mě nebavila a jet dělat na nějakou dobu Au Pair do Anglie. Začala jsem na internetu hledat agentury, protože jsem nechtěla jet na vlastní pěst a všude viděla nabídky maximálně do 30 let věku, ideálně do 28. Řekla jsem si, že už jsem tedy bohužel za zenitem a žádný studijní výlet nebude. Pak jsem ale narazila na COOLAGENT. Je to asi jediná agentura v ČR, kde byl můj věk naprosto jedno, tak jsem se s nimi spojila a začalo mi chodit každý den velké množství nabídek. Slečny z agentury se mnou denně komunikovaly ať už po e-mailech nebo telefonicky.
Nakonec jsem si vybrala rodinu v Maidenhead, kousíček od Londýna, takže ideální místo. Starám se o sedmiletou holčičku a čtrnáctiletého puberťáka. No a pak tady mám ještě 4 krásné hafany, dva velké a dva malé. Jsem za ně moc ráda, protože i když se člověku nechce v ošklivém počasí ven, prostě musím, jejich prosebná očka mě vytáhnou a nakonec jsem spokojená, že jsem udělala něco pro své zdraví.
Mám blízko spoustu zajímavých míst. Jezdím na výlety do Londýna, do Windsoru, kde dokonce při mé návštěvě zrovna byla královna, no a za nedlouho mě tu navštíví sestra s mamkou, tak se chystáme i do Oxfordu. Že navštěvuji pravidelně jednou za měsíc Primark v blízkém Readingu, je určitě všem jasné 😀
Rodina mi umožnila navštěvovat večerní kurzy angličtiny, jezdila jsem do školy ve Windsoru a vzhledem k tomu, že mám skoro každý den k dispozici velké rodinné auto, půjčovali mi ho i do školy. Určitě jsem ráda, že jsem v rodině, kde mi auto svěřili, je to nová zkušenost a doporučuji to každé Au Pair, která má řidičák a nebojí se ho využít i tady. Stačily mi dvě kondiční jízdy v autoškole, abych pronikla do tajů místních kruhových objezdů (je jich tu v každém městě snad milion a pravidla jsou jiná než v ČR), ale časem a praxí jsem to pochopila, dokonce můžu říct, že mi jízda vlevo vyhovuje možná víc.
Celé tohle je pro mě jedna velká zkušenost i přes to, že už jsem na Au Pair pokročilejší ročník. 😀 Jsem ráda, že jsem si to nakonec dokázala, zlepšila svojí angličtinu, vydala se vstříc dobrodružství a poznání jiného kouta zeměkoule. A co je nejvíc? Poznala jsem tady dvě vážně skvělé Češky, kterých si moc vážím a trávím s nimi volný čas. Moc se těším, až se někdy sejdeme i v ČR, kam se zanedlouho vracím. A proto, holky, nebojte se vyrazit do Anglie, s COOLAGENTem za zády máte jistotu, že všechno zvládnete!!
Výletu zdar!
Radka