Au Pair Lada – La Chapelle Rousselin, Francie, léto 2017

Nelituji jediné minuty, ani koruny, kterou jsem musela investovat, když jsem se rozhodla, že letošní prázdniny prožiji jako dívka au pair ve Francii.
Jsem nadšená, že jsem si vybrala tuto agenturu! Vždy se mnou příjemně komunikovali, s každým problémem mi okamžitě pomohli a rodinku jsem měla vybranou doslova v jednom okamžiku mrknutí oka.

A rozhodně nelituji! Pokud člověk umí pracovat s dětmi, nebude mít žádný problém s přizpůsobením se rozdílnému způsobu výchovy dětí, nejdůležitější je totiž komunikace s rodiči – komunikace jak ohledně dětí a povinností v domácnosti, tak ohledně „normálních témat pro konverzaci“…. Rodiče, dle mé zkušenosti, jsou připraveni na to, že jako „au pair“ nepřijede nikdo jako rodilý mluvčí. 🙂 Jsou shovívaví, oni sami volí co nejjednodušší styl komunikace a postupem času člověk sám zjistí, že se cítí jistější a pouští se do složitějších témat na komunikaci, reaguje rychleji, rozumí lépe.

Na začátku je prostě nejtěžší překonat prvotní strach z jazykové bariéry…. A můžu upřímně říci, že i s tím mi tato agentura pomohla a poradila. 🙂
A poslední vsuvka na konec….. rodinka, u které trávím letošní prázdniny už jednu slečnu au pair měli, a když jsme srovnávali moji a agenturu té předchozí slečny, zjistila jsem, že je v tom obrovský nepoměr. Zatímco mě byla a je po celou dobu nabízeno „online“ poradenství a přátelská atmosféra, agentura předchozí slečny „shrábla peníze“ za nalezení rodinky a více spolu nekomunikovali…. A tohle já osobně nepovažuji za profesionální chování.
Proto určitě nikdo neváhejte, au pair je skvělá zkušenost , a o to víc příjemnější s CoolAgent!!