Au Pair Katka – Francie, léto 2018

Trávit většinu prázdnin v Česku už mě omrzelo a jet do Francie jako au pair byla skvělá příležitost, jak si zlepšit nejenom francouzštinu ale také se rozvinout v mnoha jiných směrech, což se mi skvěle podařilo.
Moje francouzská rodinka byla super, ze začátku mi se vším pomáhali a i když rodiče byli dost pracovně vytížení, vždy mi byly k dispozici babičky, se kterýma jsme přes prázdniny trávili spoustu času.
Poznala jsem, jak asi přemýšlí francouzské děti (vlastně i dospělí), jaký mají styl výchovy, na co jsou zvyklí a u čeho na mě naopak koukali jako na blázna :D. Francouzi jsou fakt otevření a pohodoví. Líbil se mi také jejich způsob stravování ve stylu předkrm, hlavní jídlo, sýr a dezert – je to super – takové jídlo obsahuje od všeho něco.
Trávit celé prázdniny s malými dětmi bylo náročné, ale největší odměnou mi bylo to, když jsem poslední den, kdy jsem je hlídala v parku potkala jednu prababičku se svou pravnučkou a dokázala si s nimi bez problému povídat, v tu chvíli mi bylo jasné, že tohle bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života.
A vzkaz pro ty, kteří třeba váhají – pokud máte možnost, jeďte co nejdříve, stojí to za to!

Hezký den, Kateřina