Au Pair Eliška – Velká Británie, léto 2018

Zdravím, jmenuji se Eliška (18 let) a právě končím svůj dva měsíce dlouhý pobyt v Anglii jako Au pair. A tímto bych se ráda podělila o své zkušenosti a zážitky i s Vámi. 

Jak, že to začalo? Poněkud obvykle a to vidinou dlouhých letních prázdnin bez větších plánů. Chtěla jsem zažít něco nového a posunout své nejen osobní, ale i lingvistické hranice. Vše bylo také ovlivněno chtíčem cestovat s velice populárním studentským rozpočtem. Hledala jsem tedy možnosti a odpověď byla jasná. Au pair. Upřímně řečeno jsem si toto vše dala dohromady poměrně pozdě- v dubnu. Začala jsem tedy zjišťovat, zda-li je vůbec možné vycestovat jako Au pair tak narychlo a po nějakém tom hledání a doporučení jsem objevila COOLAGENT. Okamžitě mi byly zaslány všechny potřebné informace a dokumenty… a, že toho bylo. Celé to byla jedna velká rychlá akce, kde jsem netušila zda bude rodinka nalezena včas či nikoli. A víte, co? Rodinka se našla a já deset dní na to odletěla vstříc neznámu.
Průběh pobytu? Bomba. Jistě, že bych mohla říct, že bych chtěla víc volného času a spánku, ale proto jsme tu nebyla. Můj cíl zlepšit si angličtinu se projevil především v poslechu… logicky. Žila jsem v Bedfordu v rodince se Single Father, dívkou (13 let) a chlapcem (11 let). Nebyly žádné problémy. Všechno je to o komunikaci. Chcete něco vědět? Zeptejte se. Chcete něco změnit? Řekněte to. Moje práce jako taková sestávala především z lehkých domácích prací a chození s dětmi plavat, nakoupit, hrát si, babysitting, a společných projížděk na kole,… a to je další věc. Většina rodin v UK Vám jako Au pair půjčí k dispozici kolo, což vše značně ulehčuje, jak po finanční tak časové stránce. A současně jsem si trochu zlepšila i vaření.
Mé zážitky? Mnoho a mnoho. Našla jsem si tu přátele z celého světa. Doslova. A navštívila Londýn, prošla si univerzity Cambridge a Oxford, zkusila si SkyDiving, prozkoumala typickou anglickou vesničku Old Warden, viděla jsem Safari a zažila jsem obrovský místní River Festival. Ochutnala jsem typická místní jídla (Fish and chips) a měla jsem navíc to štěstí, že mě dokázala navštívit i část rodiny a já se s ní mohla o toto vše podělit.
Závěrem? Určitě jsem ještě zapomněla zmínit mnoho věcí, ale snad jste stihli pocítit mé velice pozitivní dojmy a pochopit, že pokud do toho půjdete taky, nebudete litovat. Byly to skvěle a originálně investované letní prázdniny, za což děkuji COOLAGENT.
Tak hodně odvahy a štěstí při výběru rodinky, čaute Eliška!