Au Pair Anna – Telford, Anglie, léto 2017

Zdravím všechny potenciální Au-pair!

Je mi 18 let a před prázdninami jsem se rozhodla prozkoumat trochu toho světa a naučit se jazyk, který budu potřebovat k maturitní zkoušce. Nejdříve jsem hledala vhodnou agenturu a podle ohlasů to byl COOLAGENT. Hned jsem se zaregistrovala a obratem mi přišly přihlášky a charakterová doporučení. Poté jsem už jen čekala na vhodnou rodinu. Ta přišla v květnu.

I když jsem rodinku dostala těsně před odjezdem, skypovali jsme si třeba i dvakrát do týdne. Poté byl už jen odlet.

S rodinkou jsem vycházela už od začátku. Byla to milá britská rodinka s dvěma dětmi (3 a 4 roky). Jelikož jsem s angličtinou byla na úrovni mírně pokročilý, měli se mnou velkou trpělivost a vždy mi s jazykem a ostatními záležitostmi pomáhali.

Moje pracovní doba byla od pondělí do pátku, šest hodin každý den. Víkendy jsem měla volno. O víkendech jsem většinou relaxovala s rodinkou venku na zahradě. K dispozici jsem měla i kolo, takže jsem kdykoli mohla vyjet do přírody, která byla všude okolo. Ale také jsme hodně, jako rodina, cestovali. Hned druhý víkend jsme jeli do Walesu k moři. Dále jsme byli i na Food festivalu, pouti, vlčí farmě nebo festivalu hudby. Také jsem poznala i ostatní členy rodiny, jako například dědečka, tetu, sestřenice a bratrance- hodně příležitostí k mluvení! Součástí práce au-pair jsou i domácí práce. Nebylo to nic těžkého! Pověsit prádlo, nebo ho složit a dát do skříní, dále luxování, utírání prachu nebo vytírání podlah, mytí nádobí.

Můj největší zážitek s rodinkou byl poslední víkend mého pobytu, kdy uspořádali britské Vánoce a já mohla mít tu zkušenost. Měli jsme krocana, kapustičky, čokolády a pohádky. Prostě vše, co k Vánocům patří.

Také bych ráda podotkla, že se ke mně chovali jako ke členu rodiny a vždy jsem byla vítaná. Proto bych chtěla, aby se mladé slečny nebály a šly do toho, protože to je ohromná zkušenost, která se Vám později vyplatí.

Anna