Au Pair Alena – Španělsko, léto 2018

Letošní prázdniny jsem z půlky strávila na dětském táboře a z té druhé ve Španělsku jako Au Pair.

I přes to, že jsem nemohla vycestovat do zahraničí na celé 2 měsíce, mi agentura COOLAGENT zprostředkovala pobyt u úžasné rodiny.

Moje dobrodružství započalo v půlce července, kdy jsem nasedla na letadlo do Španělska. Konkrétně jsme svůj šesti týdenní pobyt strávila ve městě Carballo. Starala jsem se o desetiletou holčičku jménem Clara. Moje hlídání spočívalo v tom, že jsme se spolu koukali na filmy, hráli jsme různé hry, malovali obrázky, vyráběli atd. Co musím ale podotknout je to, že jsem měla velké štěstí. Rodiče i Clara uměli dost dobře anglicky. Takže mezi námi nebyla moc velká jazyková bariéra. Čas, který jsem s nimi strávila, bych rozhodně za nic nevyměnila. Zdokonalila jsem se v angličtině a naučila se i pár základních slovíček španělsky. Ukázali mi krásy jejich přírody, architektury, historie a dokonce jsme ochutnala některé místní speciality. Vyhověli mi naprosto ve všem, co jsem potřebovala.

Pokud nevíte, jak strávíte svoje prázdniny a chcete vycestovat a i si něco přivydělat, Au Pair je podle mě ta nejlepší příležitost. V budoucnu si tuto zkušenost jistě zopakuji.

Alena