Anna H. – Au Pair USA

Další Au Pair ohlas s USA máme od slečny Aničky, která si splnila svůj dlouholetý sen 😊

1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA?

O Au-Pairství jsem snila už od malička. Vždy mě něco, táhlo ven z Čech. Cestování je prostě ve mně. I když si myslím, že Česko je krásná země, není to země pro mě, a tak jsem začala cestovat a objevovat, jaká země bude ta, kde budu chtít zůstat. Po Skotsku a Islandu jsem se rozhodla vyjet do USA, dokud ještě splňuji věkovou podmínku. Spojené státy, byly můj dlouholetý sen. A opravdu nelituji tohoto rozhodnutí. USA je nádherná země plná příležitostí a je to opravdu jiný svět oproti Česku. 90 % toho co jsme jako malí pozorovali ve filmech je opravdu takové.

2. Zdálo se Vám vyřizování pobytu složité?

Díky předchozím zkušenostem jsem věděla, že to bude hodně práce s papíry. Naštěstí mi COOLAGENT dal skvělé postupy, jak vše vyřídit a zařídit. Měla jsem i výbornou komunikaci s koordinátorkou pro USA, která mi vzala telefon i v 7 večer, když jsem nutně potřebovala radu. Já odlétala koncem září 2021, kdy byly potřeba NIE (National Interes Exception), tudíž v tuto dobu bylo v programu méně rodinek než klasicky. Kvůli covidové situaci celý průběh byl určitě malinko složitější. Nevím, zda to bylo mými zkušenostmi nebo jsem měla prostě štěstí, ale vybrala jsem si hned druhou rodinku, která mně kontaktovala. A Celý proces byl vyřešený za 3 týdny, poté jsem čekala na schůzku na ambasádě cca 2,5 týdne a mohlo se letět.

„Každý den tu objevuji něco nového a jsem nadšená co mi přinese další den.“

 

 

 

 

 

 

3. Jaký je Váš dojem z dané země?

Po třech měsících v USA bohužel nemohu porovnat hodně států. V místě, kde žiju, což je Vermont, je nádherně. Krásná příroda, snadná doprava autem, moc milí lidé. Jediné, co mi tu chybí je trocha nočního života. Domek s rodinkou máme opravdu „in the middle of nowhere“. Jsme obklopeni lesem a nejbližší městečko má pouze jeden sport bar. Tím, že jsem ale člověk hodně napojený na přírodu, tak se tu mám krásně.

„Za tuto krátkou dobu jsem neměla moc času cestovat, ale to, co jsem procestovala se mi líbilo hrozně moc.“

 

 

 

 

4. . Mohla byste nám popsat Vaše ubytování? 😊

Každá Au-pair určitě bude mít jiný typ ubytování, podle rodinky. Já osobně mám velký pokoj s hodně světlem a svoji soukromou koupelnu. Ostatní prostory jsou sdílené. V domečku máme posilovnu, velký obývák spojený s kuchyní a jídelnou. Pracovnu host tatínka a pokoje rodinky.

5. Jak vypadá Váš typický pracovní den?

Možná bude lepší popsat pracovní týden, jelikož každý den je pro mě jiný. V pondělí pracuji 8-18:30. Dítě, o které se starám je 18 měsíců staré, takže si hrajeme doma, jezdíme do bazénu, muzea, knihovny, playgroups, hřiště apod. Teď v zimě jsme hodně venku na sáňkách. Malý chodí spinkat od 12-15:00 což já můžu využít k učení, cvičení v domácí posilovně, případě udělat nějaký malý úklid, prádlo apod. Úterý-čtvrtek pracuji ráno od 6:30-8:00, kdy máme s malým snídani a pak si hrajeme doma, čteme knížky, cokoli vás napadne. Poté mám svoje volno od 8-15:00, kde je s malým chůva. Tento čas využívám na vše, co potřebuji, nákupy, učení, snowboarding, výlety apod. Práci začínám 15-18:30, kde je to podobné jako v pondělí. Pátek-neděli mám volnou. Občas o víkendu hlídám malého pár hodin, když rodiče chtějí jít na rande nebo je nutné něco zařídit.

 

 

 

 

 

6. Co obvykle děláte ve volném čase?

V Americe se dá dělat opravdu všechno, především ve velkých městech. Já osobně cestuju po okolí, cvičím, studuji různé kurzy, kousek od domu máme lyžařské centrum, takže jezdím na snowboard, kreslím, potkávám se s přáteli, chodíme do kina, na drink, večeři apod. Mile mě tu překvapilo, kolik tu je možností všeho. Od nakupování ovoce a zeleniny až po studium, nové koníčky, sporty atd. Rozhodně další věc je, jak důležitě tu berou sporty. Baseball, fotbal apod. Je to hodně podobné, jako když máme v ČR mistrovství světa v hokeji, jen tady je tato sportovní horečka celoročně.

7. Jaká zajímavá místa jste za svůj pobyt navštívil/a?

Já si šetřím hodně cestování na jaro a opravdu se snažím užít sněhu, co to jde. Takže jsem zatím byla jen v Bostonu, Portland (Maine), Burlington, okolí městečka, kde žiju, několik hikovacích stezek. S rodinou jsme byli na dovolené na Floridě. Cestovacích plánů mám, ale hodně. Největší zážitek… to je těžké, každý den se tu najde něco, co mě mile překvapí. Ale asi to byla Florida, v listopadu jsme si užili jak město, tak pláž a moře. Je to celkově část Ameriky úplně na jiný úrovni. Rozhodně jsem si užila i nová jídla, jako například donut s javorovou polevou a kousky slaniny., apod…

8. Doporučila byste program ostatním zájemcům?

Pokud někdo o aupairství uvažuje, tak bych ho rozhodně podpořila v tomhle rozhodnutí. Do budoucna plánuji další pobyty v zahraničí, cestování a poznávání nových zemí je mým velkým koníčkem a rozhodně se do Česka vrátit nehodlám.

„Jak jsem již psala, měla jsem opravdu štěstí na rodinku a žiju tu sen každé Au-pair.“