Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair USA

Navštívit Ameriku byl už můj dětský sen a vždycky jsem doufala, že se mi jednou splní. A konečně se plní 🙂 Tento velký krok jsem zvažovala už dlouho, ale nakonec jsem se pro to rozhodla až po ukončení magisterského studia. Přemýšlela jsem, zda začít pracovat a nebo dokud nemám žádné závazky zažít ještě něco jiného, nezapomenutelného. A jelikož miluju cestování, tak možnost dvě vyhrála (pracovat přeci budu celý život), je mi sice už 25, ale můj sen se mě držel pořád. A tak jsem si řekla, že v tomto věku je to pro mě poslední šance. Když jsem kontaktovala agenturu vůbec jsem nevěděla, jak to chodí, ale paní Pavla mi všechno krásně vysvětlila a se vším mi poradila.

Rodinku jsem si vybírala asi 5 měsíců, ale nabídek jsem měla spoustu, akorát já jsem pořád chtěla dokonalou rodinku. Rodinku jsem vybírala, tak dlouho, až jsem přebrala, po měsíci a půl jsem se rozhodla pro rematch. Nebylo to pro mě jednoduché období, ale musím říct, že to byla obrovská zkušenost. Nyní jsem už dva měsíce s novou rodinkou a jsem naprosto spokojená. Sice nejsou tak bohatí, jako předchozí rodina, nemají obrovský dům se zahradou, ale jsou hrozně fajn, ochotní, se vším mi pomáhají a hlavně mě berou jako součást rodiny, což si myslím je nejdůležitější.

„Být tady v USA je pro mě opravdu splněný sen, všechno je obrovské, všude vysoké budovy, jiná mentalita lidí, všichni jsou ochotní, na ulici vám klidně pochválí oblečení a se vším pomohou.“

Samozřejmě, že všechno není jen dokonalé. Například mě strašně chybí české jídlo, Američani jsou hrozně zrychlení, rádi jedí polotovary, také úklidu moc času nevěnují, ale většina rodinek má úklizečku, takže se spoléhají na ni. Jak říkám je to jiná mentalita, ale rozhodně to stojí za to to vyzkoušet a zažít všechno na vlastní kůži.
Jak už jsem říkala vyměnila jsem super barák za skromnější, ale pořád je to pěkný. Dům má tři patra, já mám to nejvyšší sama pro sebe. Mám tu vlastní pokoj se šatnou a vedle pokoje koupelna. Oceňuji, že tady mohu mít své soukromí (nikdo mi sem nahoru nechodí). Když jsem s dětmi, tak většinu dne trávíme v obývacím pokoji nebo v kuchyni.
Můj typický den ve školní roce začíná ve 3:30 odpoledne a končí v 7 večer, což je naprosto úžasné. Nyní jsou ovšem prázdniny, tak s dětmi trávím o dost více času (někdy i 10 hodin denně), je to samozřejmě náročnější, ale zase se mohu s dětmi více poznat. Jelikož se starám o 9letého kluka a 7letou holčičku, tak je fajn, že se můžeme něco zahrát a popovídat. Což je velké plus pro zlepšení angličtiny. Od konce srpna začnu chodit na kurzy angličtiny, což zabere velkou část dne, jelikož jsem si zvolila najednou Komunikaci a gramatiku, ale těším se na to a věřím, že to bude velký přínos pro zlepšení angličtiny.

„Všechny víkendy mám volné, tak hodně cestuju, což byl hlavní důvod, proč jsem sem jela.“

Jsem tu 4 měsíce a procesovala jsem celé východní pobřeží. New York, Washington DC, Boston, Philadelphia, New Jersey, Florida, ale třeba také Portoriko. Minulý víkend jsem byla na Niagarských vodopádech a bylo to naprosto úžasné, k tomu jsme přidaly Toronto, tak jsme si užily skvělý roadtrip. Na začátku července jsem byla ještě na jednom roadtripu v Carolině a Georgii a bylo to také super. Jsem ráda, že mohu využívat vlastní auto pro všechny cesty, ale auto se dá snadno i půjčit (když máte Credit card). Za týden se chystám na svojí první větší dovolenou a to do národních parků a Californie a strašně se na to těším. V září se chystám do Chicaga. Ale dá se zažít spoustu jiných věcí než jen cestování, poznávání nových lidí a kultur (poznala jsem tu spoustu holek z Česka, což se vůbec nečekala), chození na koncerty oblíbených interpretů…

„USA je zemí se spoustou možností!“

Pobyt má očekávání naplňuje, i když třeba ne, tak rychle jak bych si myslela. Čekala jsem, že po 3 měsících bude má angličtina úplně někde jinde, což bohužel není…ale proto jsme tady přece celý, aby byla 😀 Jinak jsem ale spokojená, můžu cestovat, můžu pracovat s dětmi, poznávat novou kulturu a být nezávislá, což byly hlavní důvody proč jsem se pro toto dobrodružství rozhodla.
Program bych určitě doporučila všem 🙂 Je to obrovská zkušenost, kterou vám nikdo nevezme a ostatní vám budou závidět. Představte si, jak jednou budete vyprávět svým dětem o úžasném zážitku z Ameriky. Já i ve svém věku dokonce přemýšlím o prodloužení. Takže se toho nebojte a jděte do toho!
Všechny moc zdravím,
Adéla

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nemějte obavy. Vše za Vás vyřídíme.

Máme více než 29 let zkušeností

Historie COOLAGENTu se začala psát roku 1995 a od té doby jsme zažili a úspěšně vyřešili tolik věcí, že už nás něco jen tak nepřekvapí, a my vám tak s čímkoliv dokážeme bleskově pomoci. Ruku na to!

Pár informací z historie

Pomohli jsme více než 20 000 spokojeným klientům

Našimi prvními klientkami byly Zuzana J. a Mária M., které již v roce 1995 vyrazily na Au Pair do Británie. Od té doby plníme životní přání a sny vás všech jako na běžícím páse a velmi nás to baví! 

Podívej se na reference

Ke každému klientovi máme individuální přístup

Dobře víme, že každý/á z vás má své specifické potřeby, touhy, plány i cíle, které si vždy pečlivě vyslechneme, abychom vám mohli pomoci vybrat ten nejlepší program pro vás. A tím to nekončí, k ruce jsme vám po celý program. 

Zjisti o nás více
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?