Adéla – Au Pair USA

Ahoj,
jmenuji se Adéla a pocházím z Pardubického kraje. Poslední ročník na vysoké škole jsem se rozhodla, že po jejím ukončení chci vycestovat, vystoupit ze své komfortní zóny. O Au pair jako takové už jsem však snila dávno předtím, možná už od základní školy, kdy jsem četla spoustu knížek a viděla nespočet filmů s touto tématikou. V tomto období by mě však nikdy nenapadlo, že by se tenhle sen mohl za pár let proměnit ve skutečnost. No a bum, je 20. srpen-rok 2021 a já už jsem 16 dní v Sugar landu v Texasu a nemohu na sebe být pyšnější (no dobře možná budu pyšnější až se naučím pořádně anglicky).

První a jedna z nejdůležitějších věcí, která byla potřeba udělat, bylo vybrat si správnou agenturu.

Po průzkumu a analýze všech jsem se rozhodla pro agenturu APIA, která je v Česku zastupovaná agenturou Coolagent. Rozhodla jsem se tak z důvodu cenové dostupnosti, velikosti agentury a po recenzích ostatních Au pairs. Po celou dobu mého procesu, který začal v říjnu 2020 mi byla agentura Coolagent a koordinátorka Pavla neskutečně nápomocná. V krátkých intervalech zodpovídala všechny mé dotazy, kterých nebylo zrovna málo. Největší kus práce ale stejně spočívá na nás, nicméně s další (100%) podporou je celý proces o dost jednodušší.

Jsem nesmírně ráda, že jsem si vybrala právě tuhle agenturu, bez nich bych tady nebyla!

Dále pak následovalo vytvoření mého profilu, medailonku, poslání do APIE, schválení profilu a nakonec to nejdůležitější-výběr rodinky! Tento poslední krok je nyní v této době Covidu hodně složitý. Také jsem si prošla tím, že se mi ozvaly jen 2 rodinky, ani jedna neklapla a trvalo dalších 2,5 měsíce než se ozvala „ta“ rodinka. Chci vám všem říct ať to nevzdáváte, ono to VYJDE! Držím vám všem palce a kdo ví, možná se potkáme v USA!
Tak pa,
Adél.