Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Adelaide

Tipy COOLAGENT:
• moderní, ale zároveň klidné velkoměsto
• jedny z nejlepších trhů s čerstvým ovocem a zeleninou všech barev a chutí
• oblíbené místa surfařů s dobrými vlnami jsou například Point Sinclair, York Peninsula a nebo Pondalowic Point
• jedna z nejstarších ZOO v Austrálii
• Kenguri ostrov a pobřeží Jižní Austrálie se vyznačuje jedním z nejčastějších výskytů bílého žraloka na světě – surfaři POZOR! 🙂

KURZY ANGLIČTINY ADELAIDE

Adelaide Sunset

Adelaide je hlavní a nejlidnatější město australského statu Jižní Austrálie a páté největší město v Austrálii. Má skoro 1,3 miliónu obyvatel, je to pobřeží město při Jižním oceánu a nachází se na Adelaide Plains, severně od poloostrova Fleurieu, mezi zálivem Sv. Vincenta a nízkým pohořím Mount Lofty Ranges. Toto město nabízí bohatou směs kulturních, sportovních a turistických příležitostí. Město má dost evropskou atmosféru díky německým a jihoevropským menšinám, které tu žijí. Též je známé různými festivaly a divadelně-hudebními akcemi. Parky v centru města Vám nabízejí možnosti golfu či tenisu. Po hodinové cestě se dostanete na tzv. Kangaroo Island, kde můžete pozorovat tuleně, klokany a nebo koaly.

Blanche Point Maslin Beach Fleurieu Peninsula Adelaide South Australia Adelaide3

Adelaide se pokládá za jedno z nejkonzervativnějších měst státu. I napříč svému pokoji a klidu je však Adelaide moderní a dynamické město. Adelaide je na rozdíl od jiných velkoměst tiché a pokojné. Neuváznete v dopravních zácpách a město je velmi bezpečné. Městská doprava je velmi efektivní a bez problémů se dostanete kamkoli. Najdete tu množstvo zeleně, parků a otevřených prostorů.

71057143 Adelaide4

Školy: Odborné kurzy nejsou až tak rozšířené. V této oblasti je nutné počítat s vyšší koncentrací studentů z Asie.
Volný čas: V Adelaide si přijdou na své hlavně milovníci nočního života a kultury. Říká se, že v Adelaide je vyšší počet restaurací na jednoho obyvatele než kdekoli jinde. Jestli milujete asijské speciality a výborná vína, tak bude Adelaide tím pravým místem pro Vás. Adelaide je též městem australského vína. Stát Jižní Austrálie je jedním z nejsušších států Austrálie. Díky suchému počasí zde roste vinařský průmysl, oblasti jako Barossa Valley a nebo Coonawarra jsou známe po celém světě vynikajícími víny. Nachází se tu i jedna z nejstarších ZOO v Austrálii, která Vám umožní poznat pravou flóru a faunu Austrálie.
Práce a životní náklady: Stejně tak jak u ostatních menších měst i tady platí, že si práci musíte hledat velmi intenzivně a největší šanci mají lidé s dobrou angličtinou. Životní náklady jsou podobné jako v ostatních městech na jihu Austrálie. Město je výborně propojené s ostatními městy moderní a rozvinutou infrastrukturou.

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naše koordinátorky:

Brno:  Jarka Dudíková, brno@coolagent.cz

Praha: Hana Videnková, studium@coolagent.cz

Londýnlondyn@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

REGISTRACE NA PROGRAM STUDIUM A PRÁCE V AUSTRÁLII (stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?