Studentská víza v Kanadě

🇨🇦 Studentská víza do Kanady 🇨🇦

COOLAGENT děláme všechno proto, aby vyřízení formalit bylo jednoduché, rychlé a samozřejmě bezproblémové. 

Studentská víza do Kanady jsou potřeba v případě, kdy jedete studovat na dobu delší než 6 měsíců. V opačném případě je nutné si zažádat o Electronic Travel Authorization (eTA).

ELECTRONIC TRAVEL AUTHORIZATION (eTA)

Pokud váš kurz nebo studijní program trvá méně než 6 měsíců nepotřebujete povolení ke studiu. Kurz či program musíte pak dokončit do šesti měsíců (vhodné pro např. jazykové kurzy). Pro vstup do Kanady budete potřebovat elektronické cestovní povolení (eTA).

Žádost o eTA je jednoduchý online proces. Většina žadatelů obdrží schválení eTA (prostřednictvím e-mailu) během několika minut.

 1. Připravte si cestovní pas, kreditní nebo debetní kartu a přečtěte si pokyny k vyplnění (k dispozici v několika jazycích).
 2. K podání žádosti použijte online formulář.
 3. Po vyplnění formuláře zaplaťte 7 USD za eTA.
 4. Přijde vám e-mail s vaší žádostí o eTA.
 5. Většina žádostí je schválena během několika minut, ale některé mohou trvat déle.
 6. Než bude vaše žádost schválena, možná budete muset předložit další dokumenty. V takovémto případě vám bude do 72 hodin zaslán e-mail s dalšími pokyny.

Více informací o žádosti eTA naleznete zde.

I když povolení ke studiu nepotřebujete, možná si o něj budete chtít požádat. Pokud chcete pracovat během studia nebo se rozhodnete studovat déle, budete potřebovat studijní povolení.

STUDENTSKÁ VÍZA

O studentská víza si lze žádat před příjezdem do Kanady a poté, co jste byli přijati ke studiu na kanadské škole (jazyková, odborná college či vysoká). V procesu žádosti o víza bude potřeba doložit dokument potvrzující vaše přijetí na školu v Kanadě.

K podání žádosti o povolení ke studiu potřebujete tyto dokumenty připravené v elektronické podobě:

 • doklad o přijetí ke studiu
 • platný cestovní pas
 • dvě pasové fotografie s datem a místem narození
 • doklad o finančním zajištění – výpis z účtu za poslední 4 měsíce, na 1 rok by finanční krytí mělo být min. 10 000 CAD + částka za studium nebo doklad o zaplacení školného a poplatků za bydlení
 • dopis, ve kterém vysvětlíte, proč chcete studovat v Kanadě a jste si vědomi povinností studenta
 • biometrické údaje – od 31.7.2018 musí všichni žadatelé odevzdat své biometrické údaje ve Vídni, Berlíně, Varšavě, či jiném oficiálním místě k tomu určeném

Žádost o studentská víza do Kanady probíhá online.

 1. Zaregistrujete se do systému Kanadské vlády zde. Vytvoříte si profil, přes který si budete podávat žádost, provádět platbu poplatků a zkontrolujete svůj status.
 2. Přečtěte si příručku s pokyny k vyplnění žádosti o studentská víza do Kanady.
 3. Pečlivě si připravte odpovědi na otázky v dotazníku žádosti o studentská víza.
 4. Uhradíte poplatek za zpracování žádosti ve výši 150 CAD.
 5. Odešlete žádost o studentská víza a vyčkáte na její zpracování. Doba vyřízení víz trvá většinou 1-4 týdny, liší se to však případ od případu.
  (update 16.2.2021 – v době covidu může vyřízení studentského víza trvat i 8 týdnů, stránky ambasády uvádějí až 18 týdnů)

Součástí studentských víz jsou také eTA víza (resp. eTA cestovní registrace) a není třeba, abyste si o eTA zvlášť žádali.

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na emailu praxe@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 777 124 368

Nenechte si ujít nezapomenutelnou zkušenost a prožijte několik měsíců v Kanadě! 🙂