Lokality

Krásná a nespoutaná příroda, hluboká jezera a vysoká pohoří, drsná a zároveň velmi přátelská….. taková je pravá Kanada.

Kanada je rozlohou druhý největší stát na světě, rozkládající se v severní části  Severní Ameriky . Je federací  deseti provincií a tří spolkových teritorií. Kanada je technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji a multikulturní společností.

Základní údaje

Hlavní město: Ottawa
Rozloha: 9 984 670 km²
Nejvyšší bod: Mount Logan, Yukon (5959 m n. m.)
Časové pásmo: UTC-3:30 až -8
Světadíl: Severní Amerika
Počet obyvatel: 34 834 841
Hustota zalidnění: 3,5 ob. / km²
Jazyk: angličtina, francouzština
Národnostní složení: Kanaďané, Francouzi, Britové
Náboženství: převážně římskokatolické
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie
Vznik: 1. července 1867
Měna: kanadský dolar (CAD) = cca 17 Kč

Naše školy se nachází zejména v městech Toronto a Vancouver.

Toronto je se svými 2,95 miliony obyvatel nejlidnatějším městem Kanady a zároveň hlavním městem provincie Ontario. Je situováno v jižní části provincie, na severozápadním břehu stejnojmenného jezera. Svou velikostí a kosmopolitností je přirovnáváno k New Yorku. Za zmínku jistě stojí nejvyšší samostatně stojící stavba světa, CN Tower, která má výšku 553 metrů . Pořádá se zde mnoho kulturních, sportovní a společenských akcí.

Díky nízké kriminalitě, čistému prostředí, vysoké životní úrovni a otevřenosti obyvatel města jiným kulturám je Toronto hodnoceno jako jedno z měst s nejlepšími životními podmínkami. Pokud jste tedy městskými typy, tak toto město je to pravé pro vás.

Vancouver je přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie, největší metropolitní centrum v západní Kanadě a třetí největší v celé Kanadě. Po Hollywoodu a New Yorku je třetím největším centrem filmové produkce v Severní Americe. Klimatické podmínky jsou na kanadské poměry velmi mírné – v létě zde dosahují teploty okolo 22 °C , v zimě je průměrná teplota 8 °C . Vancouver je sice velkoměsto, ale zároveň to máte z něj kousek do přírody. Je tedy vhodný pro ty, kteří mají rádi ruch velkého města, ale zároveň o víkendech rádi objevují krásy přírody.