Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Seznamte se s Řeckem

Řecko je jednou z velmi oblíbených destinací, kam lidé jezdí za turismem a rekreací. Především v letních měsících zde potkáte mnoho cizinců a klidně i vašeho souseda. Řecko je proslulé svou pohostinností a úrovní hotelů, kterou se snaží zachovat, aby si udrželo přízeň turistů. V Řecku je totiž léto ve znamení hlavní pracovní sezóny.

Každý jistě ví, že hlavním městem Řecka jsou Athény, kde je k vidění mnoho zajímavých památek. Nutno ještě dodat, že Řecko je také známe především svou mytologií, která je odrazem jejich kultury a místních památek. Hlavním turistickým lákadlem je například bývalý chrám Parthenón, jenž byl zasvěcen bohyni Athéně Parthenos. Mezi další významnou památku se řadí chrám Dia Olympského, nazývaný též Olympieion, který byl zasvěcen bohu Diovi. Z obou chámů zbyly již pouze ruiny, ale i tak stojí za to je alespoň jednou vidět. Co dalšího můžete v Athénách navštívit můžete vidět zde.

Do Řecka se lidé vydávají především díky malebným plážím, moři a příjemnému počasí. Nicméně přibližně 80 procent Řecka tvoří hory a kopce, díky čemuž je tato země jednou z nejvíce hornatých zemí Evropy. Nejznámější je pohoří Olymp, na které je nejvyšší bod Řecka hora Mytikas (2917 m n. m.). Díky horským řeckým oblastem se klima země dělí na přímořské, horské a mírné. Přímořské klima přitahuje především turisty a jedná se o horká a suchá léta. V zimních měsících teploty málokdy dosahují extrému, ale v Athénách, na Kykladech nebo na Krétě může přes zimu i mírně zasněžit. Polovina Řeckého území je pokryta lesy a jinou vegetací. V Řeckých lesích (horské oblasti) žijí hnědí medvědi, rysy, vlci a lišky. V mořských oblastech můžeme vidět tuleně, želvy i delfíny.

Řecko je jednoduše destinací, která stojí za to navštívit. Není to jen moře a pláže, ale také hory a bohatá historie. Z České republiky přijíždí do Řecka 300 – 350 tisíc turistů ročně, což v přepočtu na obyvatele ČR opravdu vysoká návštěvnost. Čeští turisté nejčastěji navštěvují ostrovy Rhodos, Kréta, Zakynthos, Korfu a pevninskou část Chalkidiki. Nejvíce turistů do Řecka přijíždí z Evropy, a tím evropští turisté tvoří necelých 90 procent všech návštěvníků.

Datum: 06.05.2021

Do Řecka se můžete podívat i s COOLAGENT. V rámci našich pracovních programů naleznete i Řecko. Více informací zjistíte zde.

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?