Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Vycestování za prací nebo jako Au Pair je již možné.

Jak jste možná slyšeli, od 14.4.2020 vláda upravila podmínky pro vycestování z České republiky. Momentálně jsou hranice zavřené, ale existují vyjímky, kterých se to netýká a mohou vycestovat z České republiky.

My se budeme bavit o téma práce a Au Pair.

Dle vyjádření Ministerstva vnitra ze dne 7.4.2020 je umožněné vycestovat přes hranice pendlerům, tj. pracovníkům za hranicemi, kteří se pravidelně vrací do ČR.

Jak je to však s dlouhodobými pobyty? Včera jsme se na to zeptali na koronavirové lince MZV a bylo nám sděleno, že je již možné vycestovat i v případě dlouhodobé práce či pracovní praxe (např. v délce 4 měsíců a déle), podmínkou je však prokázat se na hranicích pracovní smlouvou a také negativním testem na koronavirus.

Co to tedy v praxi znamená? Že je již možné cestovat za prací v EU, pokud budete mít pracovní smlouvu, tedy např. včetně Velké Británie.

Přehled kam je možné vycestovat a jednotlivá cestovní opatření členských států EU najdete zde.

Zjišťovali jsme možnosti dopravy a letenky jsou od května již v prodeji do mnoha destinací vč. Velké Británie. Operátorka na lince společnosti Pelikán nám potvrdila, že lety by se měly uskutečnit, pokud např. nedojde k uzavření hranic.

V případě vycestování je potřeba ověřit si dokumenty, které jsou potřeba do jednotlivých států.

Plánujete jet pracovat v zahraničí? Sledujte naše stránky s aktuálními nabídkami nebo nás kontaktujte. Naše agentura zajišťuje zejména pozice v hotelnictví. Např. ve Velké Británii jsou v době psaní tohoto článku hotely stále zavřené, takže pro vás momentálně zjišťujeme alternativní možnosti – sledujte naše stránky a facebook.

Doufáme, že se situace od teď bude jen zlepšovat a že se hranice uvolní i pro studijní pobyty.

Jarka Dudíková – za COOLTEAM

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka
newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?