Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Kurz arabštiny - Rabat

Kurz arabštiny – Rabat Studujte arabštinu nebo francouzštinu v moderním městě, v království, kde se mísí evropská, arabská i africká kultura. Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144, ráda vám se vším poradí 🙂.

Nezávazná poptávka
Kurz arabštiny - Rabat

Kurz arabštiny – Rabat

Studujte arabštinu nebo francouzštinu v moderním městě, v království, kde se mísí evropská, arabská i africká kultura.

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144, ráda vám se vším poradí 🙂.

Lokalita

Rabat, hlavní město Maroka leží na pobřeží Atlantského oceánu, při ústí řeky Bou Regreg. Ve městě je sídlo krále, vlády, sídlí zde i univerzita, technická vysoká škola, škola tkaní koberců a Ústav pro arabský jazyk. Město je známé především pro svoje památky, jako je např. Souk – typický bazar, Hassanova věž, královský palác a zahrady, ale také muzea a pevnosti.

Velmi oblíbené jsou ale i místní festivaly a přehlídky. Jedním z nejpopulárnějších je mezinárodní hudební festival, Mawazine World Rhythms Festival, který se koná již více než 20 let a vystupují tam takové hvězdy jako David Guetta, Deep Purple, Rihanna nebo Enrique Iglesias.

Většina míst ve městě je dosažitelná pěšky, lze ale využít i autobusy a tramvaje, které jsou ve městě novinkou.

Místní jsou poměrně tolerantní ve svých postojích a neočekávají, že cizinci budou dodržovat místní zvyklosti týkající se odívání. Mužům se nedoporučují kraťasy a chození bez trička, ženy by se měly vyhnout příliš těsnému oblečení či velmi krátkým sukním a šortkám. Obecně platí, že ramena a kolena by měla být zakrytá.

Přestože je pití alkoholu v muslimských zemích zakázáno, v Rabatu je několik barů, hotelů a restaurací, kde se podávají alkoholické nápoje. Většina Maročanů alkohol nepije. Rabat opravdu není centrem nočního života, ale i to je jeden z důvodů, proč má pověst bezpečného města.

Škola

Škola patří do sítě jazykových škol Spraccaffe s tradicí přes 30 let a pobočkami doslova po celém světě. Samotná pobočka v Rabatu je moderně vybavená a leží v samém centru města, blízko hlavní vlakové stanice a pláže. Věnovat se vám bude tým zkušených lektorů a zaměstnanců, kteří hovoří několika jazyky, takže se nemusíte obávat, že byste se zde nedomluvili.

Ve škole je možné zakoupit kávu, čaj a drobné občerstvení.

A jak probíhá samotná výuka? To nám řekla sama ředitelka školy Safaa Benaboud:

„So for the Arabic courses, (we suppose that your clients are beginner), for the first two weeks, we give a small presentation about the Arabic languages and the letters ( the explanation is on arabic 100%), after this it’s about each letter (how to write and pronouce it), then it’s the reading of words by short vowels and te translation of each word and we start the ritual conversations (in the begining it’s only in transliteration till they finish all the letters). So your client don’t have to worry at all.“

Rabat4 Rabat_8215

Ubytování

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách, typickém marockém „Riadu“ či v hotelu. Hostitelské rodiny: jednolůžkové pokoje s polopenzí, vzdálenost do školy 5-30 minut cesty autobusem, obchody v okolí, pláž 20-40 minut Riad: tradiční marocký dům se zahradou uprostřed, vzdálenost od školy 25-40 minut hromadnou dopravou, jedno- i dvoulůžkové pokoje*, vlastní koupelna, klimatizace, Wi-fi, recepce 24 hodin denně Hotel: moderně vybavené pokoje s vlastní koupelnou, jedno- i dvoulůžkové pokoje, vzdálenost do školy 10-15 minut chůze, klimatizace, Wi-fi, recepce 24 hodin denně Sezóna A: 3.11.-16.3. 2023 Sezóna B: 17.3.-15.6., 1.9.-2.11. 2023 Sezóna C: 16.6.-31.8. 2023

Ceny v EUR za týden a osobu
+ Poplatek za nalezení ubytování: 80 EUR
Sezóna A
Sezóna B
Sezóna C
Riad - snídaně (2 bed)
pouze 2 studenti cestující společně
230240260
Riad - snídaně (1 bed)270280300
Hotel - snídaně (2 bed)560570590
Hotel - snídaně (1 bed)830840860
Hostitelská rodina - polopenze (1 bed)200210230
* dvoulůžkový pokoj pouze pro studenty cestující společně Možnost přiobjednání transferu (jednosměrný):

 • Rabat Airport = 50 EUR
 • Casablanca Airport = 100 EUR

Cena

Ceny za týden v EUR + Zápisné: 60 EUR1-8 týdnů9+ týdnů
Standard Course
20 lekcí/týden/max. 12 studentů ve třídě
180160
Intensive Course
30 lekcí/týden/max. 12 studentů ve třídě
230210
One-to-One
5 dní v týdnu/2 lekce denně
300300

Další možné kurzy: Mini Group Standard Course, Combi Course Arabic+French/French+Arabic.

Kurzy začínají každé pondělí kromě termínů pro začátečníky.

Nástupní termíny pro začátečníky na požádání u koordinátorky.

Cena zahrnuje: 

 • zápisné
 • kurz dle výběru
 • ubytování dle výběru
 • strava dle výběru
 • certifikát o absolvování kurzu
 • informační balíček
 • studijní klub

Učebnice k zapůjčení či k zakoupení na místě.

 

Typ

Standardní kurzkompletni servis

Základní kurz v rozsahu 20 lekcí týdně. Kurz je zaměřen na všeobecnou moderní arabštinu a jeho rozsah umožňuje studentům nakombinovat studium s poznáváním země.

 • výuka probíhá od pondělí do pátku od 8:30 do 12:45 a od 14:00 do 17:30
 • 1 lekce = 45 minut
 • maximální počet studentů ve třídě je 12
 • minimální věk studentů je 18 let, studenti starší 16 let se kurzu mohou zúčastnit na základě svolení rodičů

Intenzivní kurz

Tento kurz je ideální pro studenty, kteří chtějí studovat jazyk intenzivněji. Lekce navíc umožňují věnovat se jazyku více do hloubky (30 lekcí týdně).

 • výuka probíhá od pondělí do pátku od 9:00 do 12:45
 • 1 lekce = 45 minut
 • maximální počet studentů ve třídě je 12
 • minimální věk studentů je 18 let, studenti starší 16 let se kurzu mohou zúčastnit na základě svolení rodičů

One-to-one

Nejrychlejší a nejintenzivnější cesta, jak naučit jazyk. To, že má student lektora jen pro sebe umožňuje zaměřit studium přesně dle individuálních potřeb.

 • výuka probíhá dle individuální domluvy, v hlavní sezoně převážně v odpoledních hodinách
 • 1 lekce = 45 minut
 • možnost zvolit 2, 4 nebo 6 lekcí denně
 • minimální věk studentů je 18 let, studenti starší 16 let se kurzu mohou zúčastnit na základě svolení rodičů

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Šárku na coolagent@coolagent.cz  nebo tel. čísle +420 776 085 144 ráda vám se vším poradí 🙂.

Často se nás ptáte

Jak poznám svou jazykovou úroveň?

Po příjezdu do školy budou studenti rozřazeni dle jazykové úrovně na základě úvodního testu – budete tedy studovat se studenty s podobnou znalostí jazyka. Velké množství škol posílám rozřazovací test online již před odjezdem do zahraničí.

Jak probíhá první den kurzu?

V případě, že v pondělí není státní svátek, kurz začíná vždy v pondělí. Po příchodu do školy proběhne rozřazení do skupin. Většina škol posílá test z daného jazyka ještě před kurzem, aby již dopředu věděli přibližnou úroveň daného cizího jazyka. První den školy pak už jen dochází ke konečnému rozřazení a probíhají většinou již první lekce.

Rozřazení do skupin – je možné zažádat o změnu skupiny?

Ano, je to možné. Záleží na jazykové škole, zda má místo v dalších skupinách. Při posuzování, zda student může vyměnit skupiny, je důležité i stanovisko vyučujícího, který posoudí, zda student zvládne skupinu s vyšší úrovní. Je možný i posun do nižší úrovně.

Mohou se junioři mimo školu nebo ubytování pohybovat samostatně? 

Některé školy to povolují pro studenty starší 16 let. V případě ubytování u hostitelské rodiny se studenti dopravují do školy a ze školy sami.

Jsou pobyty pro juniory bezpečné?

U kurzů pro juniory škola zajišťuje dohled koordinátorů/team leaderů, kteří pečují o studenty v jejich volném čase. Koordinátoři mají na starost svou skupinu studentů, plánují pro ně aktivity, dohlíží na dodržování večerky, pomáhají jim s adaptací na nové prostředí, atd. 

Dále každá škola má svá pravidla, které studentům představí během prvního dne kurzu. Některé školy povolí studentům (nad 16 let) opustit areál školy nebo ubytování v menší skupině s dalšími studenty.  Možnosti volného pohybu je vždy možné ověřit s koordinátory školy,

Od kolika let je možné na kurzy cestovat?

Kurzy pro dospělé jsou od 16 let, kurzy pro juniory jsou od 10 let. V nabídce máme i kurzy pro rodiče s dětmi, kdy je věková hranice od 6 let.

Jsou v nabídce i kurzy pro starší? Např. 30+ nebo 50+ ?

Pro ty z vás, kteří jsou ve věku 30+, 40+, 50+ a nechtějí být ve třídě s žáky 16-30 let, je možné najít kurz speciálně určen pro studenty starší 30 nebo 40 let.

Nabízíte i kurzy, které jsou dotované z erasmus fondů?

Ano, část partnerských jazykových škol nabízí kurzy dotované z Erasmus + programu.

Jaký typy jazykových kurzů si mohu vybrat?

Nabídka kurzů je široká, každá škola nabízí několik typu. Mezi nejčastější typy kurzů patří všeobecný kurz, intenzivní kurz, business kurz, příprava na mezinárodní zkoušky, kurz angličtiny zaměřený na pedagogický personál škol, kombinovaný kurz a soukromé lekce. Všeobecný kurz se zaměřuje na všechny aspekty cizího jazyka – slovní zásoba, gramatika, psaní, poslech. 

Intenzivní kurz se skládá z všeobecného kurzu + několika lekcí zaměřených více na komunikaci a poslech.

Pomáháte s vyřízením víz?

Ano. Jazyková škola zasílá potvrzení o akceptaci do kurzu a COOLAGENT pomáhá s vyplněním a dalšími kroky pro získání víz.

23 července, 2024 | Jazykové kurzy v zahraničí

Jak si vybrat ten nejlepší jazykový kurz v zahraničí

Konečně ses rozhodl/a vyrazit za hranice a zlepšit si svůj jazyk? Skvělá volba! Ale než začneš balit kufry, je tu pár věcí, které je třeba zvážit. Výběr toho správného jazykového kurzu totiž není jen tak. Je to skoro jako výběr životního partnera – musíš se zamyslet, co od něj očekáváš, co ti může přinést a hlavně jestli…

29 května, 2024 | Au Pair USA, Uncategorized

Au Pair – superhrdin(k)a pro rodiny s dětmi

Snad každý Čech nebo Češka zná ve svém okolí někoho, kdo byl na Au Pair, tedy na kulturně výměnném pobytě, kde se stává členem či členkou hostitelské rodiny. Jde o elegantní a velmi oblíbenou možnost mladých lidí, jak s trochou nadsázky zkompletovat hattrick – vyrazit do zahraničí, poznat nové přátele na celý život a ještě si u toho vydělat.  Přemýšlíš…

27 března, 2024 | Práce v Řecku

WEBináře o Řecku s Alčou – zjisti vše, co Tě zajímá

Láká Tě pracovní pobyt v slunném Řecku? Rád/a bys zjistli/a, co od toho můžeš očekávat ? Naše kolegyně Alena strávila pracovně minulé léto na krásném ostrově Zakynthos a ráda se s Tebou podělí o své zkušenosti z pobytu – zjisti všechny informace z „první ruky“ a přihlas se na skvělý WEBinář s Alčou! Termíny WEBinářů:(webináře se bude konat na ZOOMu a jsou pro Tebe…

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Šárka Kuchtová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?