Kurz angličtiny – Perth (TCWA)

kompletni servis

Tipy COOLAGENT:

  • slunečné teplé podnebí
  • nízké životní náklady
  • vysoká kvalita kurzů
  • dobrá infrastruktura, vzrušující městský a studentský život
  • považuje se za nejizolovanější město Austrálie
  • Rottnest Island leží asi 20 minut plavby lodí z Fremantle a najdete tu bohatý podmořský život, barevné korály a úchvatné bílé písčité pláže

Práce a životní náklady
Životní náklady v Perthu jsou nejnižší, dá se například najít ubytování v porovnaní se Sydney i o polovinu levnější. Díky rozvoji města v posledních letech je to už v Perthu podstatně lepší i s prací a většinou platí, že kdo práci hledá, najde ji.

Perth_skyline 98987832

 

Lokalita

Perth je hlavním městem Západní Austrálie, největšího australského státu. Rychle se rozvíjející metropole s 1,2 milióny obyvatel (tj. přibližně stejný počet jako Praha). Nádherné, slunečné počasí a čisté, bezpečné prostředí udělali z Perthu přátelskou a oblíbenou destinaci pro tisíce mezinárodních studentů.

Perth má z hlavních měst australských států v průměru nejdelší dobu slunečného počasí a příjemné klima – suché teplé léto a krátkou mírnou zimu. Životní styl se díky tomu zaměřuje na aktivity na čerstvém vzduchu, vodní sporty, pláže a barbecue.

Centrum města se nachází na obou březích řeky Swan River (Labutí řeka). Najdete tu historické budovy, moderní mrakodrapy i příjemné zahrady a zahrádky na posezení. Ve městě jsou výborné možnosti nákupů a konají se tu umělecké festivaly, koncerty a výstavy. Životní náklady v Perthu jsou obvykle nižší jako ve východních státech Austrálie. Vláda Západní Austrálie též vydává striktní zákony ohledně vzdělávaní zahraničních studentů. Díky tomu bývá kvalita kurzů výborná a studentům se poskytuje překvapující podpora.

Okolí Perthu a samotný stát Západní Austrálie je stejně vzrušující a zajímavý. Zkuste objevit a vychutnat si chvíle mimo ruch velkoměsta, nádherné scenérie australského pobřeží či typického australského venkovského města, křišťálově čistou vodu na ostrově Rottnest Island nebo Pinnacles – bizarní přírodní útvary na sever od Perthu, krmení delfínů na Monkey Mia, ochutnávky známých australských vín v oblasti Margaret River a mnoho dalšího.

Škola

TCWAV Perthu se klade důraz na vysokou kvalitu studia. Není tu velká koncentrace studentů ze Slovenska a z Čech v porovnání s východním pobřežím Austrálie a teda budete mít skvělé prostředí na studium angličtiny nebo odborného kurzu.

Škola TCWA se nachází v blízké dostupnosti centra, ve čtvrti Cannington, blízko jednoho z největších nákupních center v západní Austrálii. Má dlouhou tradici a klade vysoký důraz na kvalitu výuky a vybavení. Technické vybavení tříd je na vysoké úrovni, stejně jako počítačové učebny a speciální „Apple Lab“. Škola si zakládá na nízkém počtu studentů ve třídě, aby se mohli každému plnohodnotně věnovat a aby studenti dostali kvalitní výuku.

Ubytování

Studenti mají na výběr z těchto druhů ubytování:
1. Hostitelská rodina se stravou
2. Pronájem pokojů nebo bytů
3. Hostely

Škola zdarma studentům pomáhá při zajištění vhodného ubytování. Vyjímkou je ubytování v rodinách, kdy studenti platí poplatek za zajištění rodiny 150 AUD. Poplatek platí přímo místní agentuře, která toto zajišťuje.

1. Hostitelská rodina – přibližná cena včetně stravy se pohybuje od 250 AUD fo 300 AUD na týden.

2. Pronájmy bytů – nejoblíbenější varianta dlouhodobého bydlení. Cena se liší podle vybavenosti, lokality a počtu pokojů. Nájem se pohybuje mezi 250 – 450 AUD na týden.

3. Hostely – v nabídce jsou i 1 a 2-lůžkové pokoje. Cena je přibližně 35-55 AUD / týdně.

Doporučujeme zajistit ubytování aspoň na první 4 týdny. Většina studentů si potom najde ubytování podle svých preferencí nebo v blízkosti školy, případně brigády.

Užitečné linky:

http://www.2share.com.au/
http://www.domain.com.au/?mode=share
http://www.realestate.com.au/cgi-bin/rsearch?a=bhp&t=shr&cu

Perth - životní nákladyHostitelská rodina / týden, ceny v AUDSdílený byt / týden, ceny v AUD
Nájem / strava220180
Strava0120
Veřejná doprava2525
Inkaso - voda, elektřina, topení020
Útrata - zábava, oblečení120120
Celkem300460
Sdílený byt – počítáno na 1 osobu, která si pronajme nevybavený dům, byt nebo apartmán s dvěma dalšími lidmi se smlouvou na 1 rok. Cena nezahrnuje nákup vybavení.
100480706 76721502

Cena

Odborné kurzyCena v AUDDélka
Certificate III in Printing and Graphic Arts927052 týdnů
Certificate IV in Printing and Graphic Arts377026 týdnů
Certificate IV in Small Business Management360026 týdnů
Diploma of Management360026 týdnů
Diploma of Marketing360026 týdnů
Diploma of Business720052 týdnů
Advanced Diploma of Marketing800052 týdnů
Advanced Diploma of Business800052 týdnů

Další poplatky:
Registrační poplatek: 230 AUD
Studijní materiály: 500 AUD / kurz

Rozvrh:
2 dny v týdnu (pondělí / úterý, středa / čtvrtek, sobota / neděle)
8:30 – 17:00

DSC01243 DSC01228

Typy kurzů

Škola nabízí Odborné kurzy uvedené v tabulce výše / Ceník.

Odborné kurzy sa zaměřují na studium konkrétního zvoleného oboru, náplň kurzu Vám na vyžádání rádi pošleme.

Nástupní termíny je potřebné ověřit s koordinátorkami.

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Jarku na emailu jarka@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).