Kurz angličtiny – Cairns (Holmes Institute)

kompletni servis

Plusy Holmes Institute:

  • skvělé prostředí pro milovníky přírody
  • jazykové i odborné kurzy
  • další pobočky v Melbourne, Sydney, Brisbane, Gold Coast a Hong Kong
  • akceptují studenty mladší 18 let

Tipy COOLAGENT:

  • Tjapukai Aboriginal Cultural Park – tématický park zachycující historii a kulturu původních domorodých obyvatel Austrálie – můžete si tu vyzkoušet i hod oštěpem a nebo bumerangem 🙂
  • noční trhy – jedny z nejpopulárnějších atrakcí Cairns
  • velká útesová bariéra – Great Barrier Reef – oblíbený korálový masív vyhledávaný hlavně potápěči
  • zajímavá vegetace, deštné pralesy

Práce a životní náklady
Během hlavní turistické sezóny je víc pracovních příležitostí, hlavně v oblasti cestovního ruchu. O něco horší je to mimu sezónu, kdy pozic není až tak mnoho a uchytí se hlavně uchazeči s dobrou angličtinou. Co se týká životních nákladů, tak v porovnaní s ostatními městy Austrálie, jsou průměrné.

Cairns1

Lokalita

Město Cairns leží v oblasti tropického pásma, proto se tu teploty pohybují celý rok mezi 18-30°C. Nejideálnější podmínky na návštěvu a hlavně oblíbené potápění jsou v listopadu a prosinci. Cairns se nazývá tropickou kráskou státu Queensland a zároveň je považované za hlavní bránu k jednomu z divů světa – Velké útesové bariéře. Žije tu asi 130 tisíc obyvatel.

Během turistické sezóny se díky turistům populace města znásobuje. Cairns je menším městem, kde nejčastějším dopravním prostředkem studentů je kolo. Díky Velké útesové bariéře se toto jinak klidné město mění během sezóny na rušné turistické středisko. Nejvíc turistů sem proudí z Japonska a Asie, ale nemalé množství též z ostatních částí světa.

S tím, že Cairns nemá vlastní přirozenou pláž se město vypořádalo po svém – kousek od centra si vybudovali vlastní umělou pláž :-).

School of Surgeon fish on Great Barrier Reef Australia OLYMPUS DIGITAL CAMERA Careg Sampson

Škola

Školní kampus je klimatizovaný a je zde několik malých učeben. Studenti také mohou používat počítačovou učebnu. Část lektorů sama cestovala a studovala v zahraničí. Tyto své zkušenosti pak předávají svým studentům během lekcí.

Volný čas
Cairns se považuje zajedno z hlavních turistických center. Výlety na ostrovy, vodní sporty, potápění na nejlepších světových lokalitách, mnohé atrakce v pralesích ve formě vodopádů, turistických chodníků Vám zaručí, že se v Cairns nebudete nudit.

reception  Local_attractions

Ubytování

Cena

Jazykové kurzyCena v AUD/za týdenDélka kurzu (týdny)
General English3101-48
English for Academic Purposes31012-24
IELTS Preparation31012

Další náklady:

Registrační poplatek – 250 AUD

Typy kurzů

Škola nabízí jak jazykové kurzy Angličtiny, tak i odborné kurzy v oblasti pohostinství a managementu. Zájemci o studium na střední škole mohou využít i kurz specializovaný právě pro zájemce o studium na High school – High school preparation.

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Jarku na emailu jarka@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).